Obserwuj w Google News

Katarzyna Warnke też chce się wypisać z Kościoła. Myśli o apostazji

2 min. czytania
26.10.2022 15:13
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Warnke będzie kolejną polską gwiazdą, która dokona apostazji? Aktorka przyznała, że od dawna jest gotowa wystąpić z Kościoła, lecz do tej pory nie miała czasu zabrać się za formalności.

kasiawarnke
fot. Instagram:@kasiawarnke

Apostazja staje się coraz popularniejszym zjawiskiem wśród polskich gwiazd. Do oficjalnego wystąpienia z Kościoła przyznało się już kilka znanych osób, m.in. Matylda Damięcka, Nergal, Robert Biedroń i Margaret.

Sporo celebrytów deklaruje, że choć nie dokonało formalnie aktu opuszczenia wspólnoty, od dawna nie identyfikuje się z Kościołem i nie popiera jego poglądów w wielu sprawach, takich jak LGBT, aborcja czy in vitro. Część wprost deklaruje się jako osoby niewierzące i niepraktykujące, nawet te, które brały ślub kościelny i ochrzciły dzieci. Jednak po wielu aferach związanych z klerem nie chcą mieć więcej nic wspólnego ze wspomnianą instytucją. 

Redakcja poleca

Katarzyna Warnke chciałby dokonać apostazji

Nie od dziś wiadomo, że Katarzynie Warnke też nie jest po drodze z Kościołem. Żona Piotra Stramowskiego wielokrotnie broniła środowisk LGBT i opowiadała się za prawem do legalnej aborcji, krytycznie wypowiadała się także o poczynania duchownych. "Może zająłby się w końcu tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką?" - napisała jakiś czas temu o polskim Kościele. 

Gwiazda filmów Vegi przyznała w wywiadzie, że od dawna nosi się z zamiarem wzięcia rozwodu z Kościołem. Jedyne, co ją do tej pory powstrzymywało, to brak czasu na dopełnienie formalności związanej z apostazją. 

- Bardzo chętnie i myślę o tym - powiedziała w rozmowie z Onetem. Chciałabym to zrobić, ale po prostu brakuje mi czasu, żeby się tym zająć. Bardzo chciałabym mieć to już za sobą - dodała.

Jeśli Warnke dokona apostazji, z pewnością o tym usłyszymy. Na razie jednak aktorkę czeka załatwienie bardziej palącej sprawy, związanej z zakończeniem związku z Piotrem Stramowski. Na razie nie wiadomo, czy para zdecyduje się na rozwód, choć wydaje się to nieuniknione. Tabloidy donoszą, że póki co rodzice trzyletniej Helenki zdążyli porozumieć się w kwestii opieki nad córką