Obserwuj w Google News

Kasia Tusk uszczypliwie o letnim stylu Polaków. "Skarpety i tona makijażu". Nad morzem aż kipi od złego gustu

2 min. czytania
22.06.2022 16:35
Zareaguj Reakcja

Kasia Tusk podzieliła się swoimi obserwacjami odnośnie letniej mody Polaków. Blogerka z "Make Life Easier" na co dzień mieszka w Sopocie i widzi, jak ubierają się tamtejsi wczasowicze. Niestety z ubolewaniem stwierdza, że daleko nam do stylu z Riwiery Francuskiej... 

Kasia Tusk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Kasia Tusk jest córką Donalda Tuska i popularną blogerką lifestylową. W 2011 roku razem z Zofią Cudny założyła bloga "Make Life Easier", gdzie zamieszczała zdjęcia stylizacji, dzieliła się przepisami oraz prezentowała pomysły na modny wystrój wnętrz. Blog szybko odniósł sukces, a Tusk weszła do czołówki instagramowych ekspertek od stylu.

Z czasem przedsiębiorcza córka lidera PO poszerzyła działalność o kolejne obszary. Komentowała trendy w poczytnych magazynach, prowadziła warsztaty, zasiadła w jury międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów oraz wydała poradnik o modzie zatytułowany "Elementarz stylu". W końcu sama zajęła się tworzeniem mody i razem ze wspólniczką stworzyła autorską markę odzieżową. W listopadzie 2011 magazyn "Wprost" umieścił Tusk na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, z kolei Zalando uznało "Make Life Easier" za najlepszy żeński blog 2014 roku.  

Redakcja poleca

Kasia Tusk skomentowała letni styl Polaków

W ostatnim wpisie na blogu Kasia Tusk podzieliła się swoją obserwacją na temat mody wśród polskich wczasowiczów. Mieszkająca w Sopocie blogerka w ubiegły weekend miała okazję przyjrzeć się stylizacjom rodaków, którzy korzystając z "fali hiszpańskich upałów", tłumie zjechali nad morze. "Jak zwykle moje spostrzeżenia są mocno rozproszone" - zaczęła dyplomatycznie swój komentarz Kasia. Niestety, jak wynika z jej relacji, nad Bałtykiem niewiele się zmieniło: nadal króluje nieśmiertelna "skarpeta" oraz ubiory pasujące bardziej do klubu niż na spacer po plaży. 

Na słynnym sopockim deptaku nie brakuje rozmaitości - od obcisłych sukienek w stylu Herve Leger o dziesiątej rano (i nie mówię tu o imprezowych niedobitkach z dnia poprzedniego, a o wystylizowanych paniach, które na poranny spacer przy plaży wybrały szpilki i tonę makijażu) po modę sportową niczym na Tour de Pologne (tylko tego roweru jakoś brak, za to na napis "Hugo Boss" znalazło się miejsce na czapce z daszkiem, koszulce, okularach i, jakżeby inaczej, na skarpetkach - zauważa Tusk.

Blogerce marzyłyby się widoki jak z filmów o Riwierze Francuskiej, gdzie w stylizacjach króluje lekkość i minimalizm. "Styl kurortowy" Polaków niestety na razie stoi na przeciwnym biegunie. 

Tymczasem moda letnia jest najprostsza "do ogrania", niewymagająca zbytniego wysiłku i pod wieloma względami stała - z sezonu na sezon niewiele się tutaj zmienia [...]. Bezpieczne bazy i tak sprawią, że na wakacjach i w upale będziemy się czuły po prostu dobrze. Bo "styl kurortowy" to nie tylko świeży estetyczny wygląd, ale przede wszystkim wygoda wynikająca z funkcji - podkreśla. 

Ekspertka z "Make Life Easier" radzi też, żeby oprócz wygodnych fasonów i naturalnych materiałów, wprowadzić do mody więcej bieli. 

To ona sprawi, że nasze zestawy będą wyglądać tak, jak w filmach o Francuskiej Riwierze - dodaje. 

Macie podobne spostrzeżenia? 

Katarzyna Bosacka pokazała "paragony grozy". Podpowiada, na co zwracać uwagę w restauracjach