Zamknij

Karolina Szymczak pokazała brzuch po operacji. Żona Piotra Adamczyka opowiedziała o chorobie

25.01.2021 10:16

Karolina Szymczak, żona Piotra Adamczyka, ma za sobą zabieg laparoskopii endometriozy. Aktorka opowiedziała o swojej chorobie i pokazała, jak wygląda jej brzuch kilka dni po operacji.

Karolina Szymczak
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Karolina Szymczak przeszła zabieg laparoskopii endometriozy. Żona Piotra Adamczyka cierpi na endometriozę i otwarcie mówi o swojej chorobie. W środowisku kobiet ze świata show-biznesu o endometriozie nie boi się opowiadać również Hanna Lis.

Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak świętują pierwszą rocznicę ślubu. Pokazali piękne zdjęcia [FOTO]

Karolina Szymczak pokazała brzuch po operacji. Żona Piotra Adamczyka opowiedziała o chorobie

Karolina Szymczak w najnowszym wpisie na Instagramie opowiedziała zarówno o chorobie, jak i samym zabiegu. Zdradziła też, jak się czuje, Żona Piotr Adamczyka zaznaczyła, że endometrioza to nie tylko choroba kobiety, ale i również jej najbliższych.

To dla mnie trudny post, ale wiem, że tak wiele z Was bardzo się boi. Pytacie mnie, jak to wygląda po operacji. Piszecie mi o tym, że musicie zacząć się leczyć, na przykład dla swoich dzieci, które patrzą, jak mama mdleje co miesiąc i są tym faktem przerażone. To choroba, nie tylko kobiety, ale też jej najbliższych. Wszyscy cierpią. Kiedy są dzieci i patrzą na cierpiącą mamę i kiedy endo zabiera płodność i trzeba razem walczyć, żeby tę płodność ratować.

Dlatego tak ważne jest wsparcie partnera. Endometriozy nie widać, nie jesteśmy naznaczone. Tam, gdzie jeszcze mam szwy, tam właśnie najbardziej nas boli. To nie jest zdjęcie w bikini na rajskiej plaży, z idealnym ciałem, ale mam to gdzieś. Już się nie wstydzę. Jeśli to może spowodować, że chociaż jakąś część z Was Drogie EndoKobiety będę w stanie poruszyć do walczenia o siebie, to jest dla mnie sukces. Dostaję od Was także wiadomości, że lekarze odsyłają Was do psychologa albo psychiatry, bo sobie wymyślacie ból. Owszem powinnyście być objęte opieką psychologiczną, ale tylko dlatego, że endometrioza bardzo mocno wpływa na naszą psychikę, obniża nastrój i czasem prowadzi także do depresji, między innymi dlatego, że bardzo długo żyjemy w bólu, latami z niezdiagnozowaną chorobą, bo jest nam wmawiane, że wszystko jest w porządku i tak ma być, a nie dlatego, że wymyślacie sobie ból. Pozdrawiam lekarzy, którzy tak "rzetelnie" podchodzą do swojej pracy. Ręce opadają... - pisze Karolina.

W dalszej części wpisu aktorka zdradziła, jak się czuje dziesięć dni po zabiegu laparoskopii endometriozy.

To mój 10 dzień po operacji. Brzuch jeszcze nabrzmiały. Waga przy diecie zaczyna spadać, nawet przy hormonach wprowadzających ciało w menopauzę, także bardzo Wam polecam trzymania się diety po zabiegu. Życzę Wam mnóstwo sił - pisze Szymczak.

Pod postem pojawiło się mnóstwo wsparcia w komentarzach od fanek. Niektóre z nich podzieliły się również własnymi historiami związanymi z chorobą.

Prywatnie Karolina Szymczak jest szczęśliwą żoną Piotra Adamczyka. Para w 2019 roku powiedziała sobie sakramentalne "Tak". Między zakochanymi jest 19 lat różnicy, jednak w ich w związku nie ma ona żadnego znaczenia.

loader

RadioZet.pl