Obserwuj w Google News

Daria Kurdel nie żyje. 20-letnią mistrzynię tańca dosięgły odłamki rosyjskich pocisków. Ojciec walczy o życie

2 min. czytania
11.07.2022 16:48
Zareaguj Reakcja

Daria Kurdel nie żyje. 20-letnia mistrzyni Ukrainy w tańcu sportowym zmarła w wyniku ataku rakietowego na Krzywy Róg. W tym czasie trenowała ze swoim ojcem na pobliskim boisku. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu.

Daria Kurdel
fot. screen Instagram __dashkakr___

Daria Kurdel była mistrzynią Ukrainy w tańcu sportowym oraz uczestniczką konkursów na całym świecie. Specjalizowała się m.in. w tańcu na rurze. Podczas treningu Rosjanie ostrzelali Krzywy Róg. Nie dosięgnęły jej pociski, a ich odłamki. Jak podają lokalne media, trafiła do szpitala z uszkodzonym sercem i wątrobą.

Zobacz także:  Ukraińska tiktokerka uciekła z kraju. Jej 18-letni brat zginął na wojnie. „Nie chcę w to wierzyć” [WIDEO]

Daria Kurdel nie żyje. 20-letnia tancerka zmarła po ostrzale rosyjskich wojsk

- Tancerka została trafiona odłamkami, które uszkodziły jej serce i wątrobę. Zmarła na oddziale intensywnej terapii. Lekarze walczą teraz o życie jej ojca – podaje ukraiński portal „focus.ua”.

Tuż po ostrzale pobliscy przechodnie udzielali pomocy ojcu dziewczyny. Relacjonowali potem, że tancerka była bardzo blada, siadała na ziemi i czekała na karetkę oparta o płot. Oboje zostali natychmiast przetransportowani do szpitala.

Lekarze nie zdołali uratować życia 20-latki. Z kolei jej ojciec przeszedł operację, dochodzi do siebie w szpitalu. Jak napisał na Telegramie szef władz obwodowych, Wałentyn Rezniczenko: „Jak mu powiedzieć, że jego dziecka już nie ma. Rosyjscy mordercy, spalcie się w piekle”.

Redakcja poleca

Daria Kurdel była dobrze zapowiadającą się tancerką. Miała na koncie wiele sukcesów, zdobyła tytuł mistrzyni Ukrainy. Jesienią miała być trenerką na Galaxy Stars Champ. Na co dzień studiowała prawo i wraz z mamą prowadziła studio tańca na rurze. Głos zabrał również rektor uniwersytetu, do którego uczęszczała 20-latka.

- Była duszą towarzystwa, wesołą, zawsze gotową do pomocy, brała czynny udział w życiu studenckim. Daria kochała sport, była bardzo utalentowana i wygrała wiele międzynarodowych zawodów tańca sportowego. W imieniu całej kadry uczelni składam rodzinie i znajomym wyrazy współczucia - napisał Sergiej Wasiliewicz Kiwałow.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official