Zamknij

Ołena Zełenska opublikowała wstrząsające zdjęcie z Winnicy. "Instagram ukryje je przed tobą" [FOTO]

15.07.2022 12:42

Ołena Zełenska udostępniła drastyczne zdjęcie zrobione w Winnicy, gdzie wojska Putina dokonały ataku rakietowego na cele cywilne. Wśród ofiar są dzieci. Żona prezydenta Zełenskiego zaapelowała, żeby świat nie odwracał oczy od tragedii w Ukrainie. 

Ołena Zełenska opublikowała wstrząsające zdjęcie z Winnicy. "Instagram ukryje je przed tobą" [FOTO]
fot. PAP/EPA, Instagram:@olenazelenska_official

Atak rakietowy na centrum Winnicy w środkowej Ukrainie pochłonął życie kolejnych cywili. Do tej pory oficjalnie potwierdzono śmierć 23 osób, 52 osoby zostały ranne, 46 uznano za zaginione. Liczby cały czas rosną.

Wśród ofiar ataku są dzieci, w tym czteroletnia Liza, z którą filmik poruszył internautów. Dziecko zostało znalezione martwe w wózku. Matka dziewczynki trafiła do szpitala w stanie krytycznym, straciła nogę. 

Atak na Winnicę: Ołena Zełenska pokazała drastyczne zdjęcie

Wołodymyr Zełenski określił atak na Winnicę "aktem terroryzmu".

To nie są ludzie. To państwo-zabójca. Państwo-terrorysta - napisał o Rosji prezydent Ukrainy, podkreślając, że żołnierze Putina nie uderzają w cele wojskowe, lecz kierują rakiety na obiekty cywilne. 

Pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska, jest głęboko poruszona tragedią. W mediach społecznościowych opublikowała drastyczne zdjęcie dziecka, które padło ofiarą bestialskiego ataku na Winnicę.

Instagram ukryje przed Tobą to zdjęcie jako "wrażliwe". Jakby żal i zbrodnię można było zlikwidować, po prostu je ukrywając. Ale ten, kto ma człowieczeństwo, zobaczy: dziecko, wózek, matkę... Rosyjski pocisk. Dziś. Winnica, tyły Ukrainy. 20 zabitych cywilów, w tym 3 dzieci, śródmieście - w biurowcu, w centrum medycznym, na parkingu... Rosja to państwo terrorystyczne. Świat, musisz to zobaczyć i uświadomić sobie. Jeśli nie boisz się ukrytego zdjęcia. W końcu żalu, przestępczości i terroryzmu nie da się pokonać, po prostu je ukrywając - napisała żona prezydenta Zełenskiego. 

Jej słowa wzbudziły szeroki aplauz, także wśród polskich gwiazd, które skomentowały wpis pierwszej damy Ukrainy. 

Nie ma słów na te bestialskie zachowania. Niech to się skończy! Niech krzyczy miłość do życia, do drugiego człowieka! Niech wyje co sił miłość do wolności i pokoju. Modlitwą i sercem z UA - napisał Rafał Zawierucha. 

Z kolei Katarzyna Zielińska zostawił płaczące ikonki. 

Zdjęcie udostępnione na profilu Ołeny Zełenskiej rozdziera serce. Żona prezydenta nie mogła przejść obojętnie także wobec tragicznego losu małej Lizy, którą miała okazję poznać osobiście. 

Dziś z przerażeniem zobaczyliśmy zdjęcie przewróconego wózka dziecięcego z Winnicy. A potem, czytając wiadomości, zdałam sobie sprawę, że znam tę dziewczynkę. Mała Liza zginęła dzisiaj od rosyjskiego pocisku. Nie napiszę teraz wszystkich słów, które naprawdę chciałbym przekazać tym, którzy ją zabili. Napiszę o niej.

Poznaliśmy tę cudowną dziewczynkę podczas świątecznej sesji wideo. Jasne, szczere, radosne dziecko, które dorastało w miłości. Mała awanturniczka zdołała wtedy pomalować farbami nie tylko siebie i swoją odświętną sukienkę, ale także wszystkie inne dzieci, mnie, operatorów i reżyserkę w pół godziny... Popatrzcie na nią żywą, proszę. Płaczę z jej bliskimi. 

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News