Obserwuj w Google News

Pogrzeb Barbary Sienkiewicz zaplanowany. Jest data i miejsce pochówku

2 min. czytania
21.06.2024 21:29

Po wielu perturbacjach w końcu padła data pogrzebu Barbary Sienkiewcz. Wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się pochówek aktorki nazywanej "najstarszą matką w Polsce". Sienkiewicz osierociła 9-letnie bliźniaki, które przyszły na świat, gdy dobijała sześćdziesiątki. 

Barbara Sienkiewcz nie żyje. Kiedy pogrzeb?
fot. Jan BIELECKI/East News

Pogrzeb Barbary Sienkiewcz. Gdzie i kiedy pożegnanie 69-letniej matki bliźniaków? 

Znana z "Klanu i "Barw szczęścia" Barbara Sienkiewicz zyskała rozgłos jako "najstarszą matka w Polsce", gdy urodziła bliźniaki w wieku prawie 60 lat. Aktorka zmarła 7 czerwca 2024 r. w swoim mieszkaniu. Przyczyny śmierci nie zostały ujawnione, lecz osoby z otoczenia donosiły o zmaganiach 69-latki z żółtaczką i pobycie w szpitalu.

Redakcja poleca

Sienkiewicz osierociła 9-letnie bliźniaki, Anię i Piotrka. Dzieci trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej, a następnie do rodziny zastępczej. Ostatecznie o ich losie zadecyduje sąd rodzinny. Wiadomo, że o opiekę nad dziewięciolatkami będzie ubiegała się osoba wyznaczona w testamencie, będąca jednocześnie spadkobierczynią majątku po Barbarze Sienkiewicz. Ona także zajęła się organizacją pochówku.

Jak podaje "Fakt", po zawirowaniach organizacyjnych w końcu udało się wyznaczyć datę uroczystości pożegnalnej. Pogrzeb Barbary Sienkiewicz odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 11:00 na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Aktorka spocznie najpewniej przy swojej matce, która zmarła w maju 2023 roku. 

Ruszyła zbiórka na dzieci Barbary Sienkiewicz 

Osieroceni Ania i Piotrek zmagają się z traumą po śmierci matki i potrzebują pilnie pomocy terapeutycznej. Fundacja im. Darii Trafankowskiej podjęła się zbiórki pieniędzy dla dzieci Barbary Sienkiewicz na portalu Pomagam.pl. Za uzbierane fundusze zostanie opłacony psycholog, podstawowe potrzeby bytowe dziewięciolatków oraz dodatkowa edukacja. Organizatorzy chcieliby także przeznaczyć część sumy na remont mieszkania, w którym przebywają dzieci. 

Redakcja poleca