Obserwuj w Google News

Nie żyje Wojciech Magnuski. Hanna Śleszyńska czule pożegnała byłego męża

2 min. czytania
20.06.2024 18:49

Zmarł Wojciech Magnuski, aktor i były mąż Hanny Śleszyńskiej, z którą miał syna Mikołaja. Aktorka pożegnała go w mediach społecznościowych. "Wojtek, dziękuję Ci, że byłeś w moim życiu. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci".

Nie żyje Wojciech Magnuski, były mąż Hanny Śleszynskiej
fot. VIPHOTO/East News, Instagram:@hanna_sleszynska_official

Nie żyje aktor Wojciech Magnuski, były mąż Hanny Śleszyńskiej 

Hanna Śleszyńska poinformowała w sieci, że nie żyje Wojciech Magnuski, jej były mąż i ojciec starszego syna, Mikołaja. Aktor zmarł 19 czerwca 2024 r. w wieku 66 lat. 

"W latach 80. przez pięć lat byliśmy małżeństwem. Parą zostaliśmy już na pierwszym roku warszawskiej PWST, pobraliśmy się tuż po studiach, a dwa lata później urodził się nasz syn Mikołaj. Wojtek był przystojnym mężczyzną i miał ujmujący głos. W młodości stylizował się trochę na swojego idola, Zbyszka Cybulskiego. Nosił podobne okulary, kurtkę wojskową. Przez kilka sezonów grał w Teatrze Studio, zagrał też w wielu filmach, ale myślę, że nie w pełni doceniono w kinematografii Jego talent i warunki" - wspomina w pożegnalnym wpisie Hanna Śleszyńska. 

Aktorka podziękowała byłemu mężowi za wspólnie spędzone lata i wspaniałego syna. "Wojtek, dziękuję Ci, że byłeś w moim życiu. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci. Odpoczywaj w pokoju. Łączę się w smutku i bólu z całą rodziną, bliskimi i przyjaciółmi. Dziękuję za słowa otuchy płynące od wielu osób". 

Wojciech Magnuski miał także córkę Maję z drugiego małżeństwa. W grudniu 2023 roku razem z Hanną Śleszyńską zostali dziadkami. 39-letni Mikołaj obdarzył ich wnukiem Tymkiem. Śleszyńska i Magnuski byli ze sobą w latach 80. Choć ich małżeństwo przetrwało tylko pięć lat, po rozwodzie utrzymywali serdeczne relacje. Potem aktorka związała się z Piotrem Gąsowskim i doczekała syna Jakuba. 

Redakcja poleca

Kim był Wojciech Magnuski, w jakich filmach zagrał? 

Wojciech Magnuski to aktor teatralny i filmowy, kojarzony głównie z epizodycznych ról. W 1982 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wielu widzom zapadł w pamięć jako Jaworski w "Psach" Władysława Pasikowskiego. Zagrał także w "Rozmowach kontrolowanych", "Pułkowniku Kwiatkowskim", "Pogodzie na jutro" i "Ekstradycji". Poza graniem Magnuski udzielał się jako lektor w filmach i produkcjach animowanych oraz słuchowiskach radiowych. 

Hanna Śleszyńska niedawno pożegnała innego byłego partnera 

Śmierć Wojciecha Magnuskiego jest kolejnym bolesnym ciosem dla Hanny Śleszyńskiej. Zaledwie rok temu aktorka pożegnała byłego partnera Jacka Brzosko, który zmarł w czerwcu 2023 roku. "Jacek. Takiego Cię zapamiętam... Dziękujemy Ci za Twoją radość, optymizm, fantazję i szczyptę pozytywnego wariactwa, które wnosiłeś do naszego życia... Bez Twojego śmiechu świat będzie smutniejszy" - napisała w mediach społecznościowych. 

Hanna Śleszyńska i Jacek Brzosko spędzili ze sobą 14 lat. Zaręczyli się, lecz nie wzięli ślubu. Związek zakończył się w 2019 roku. - Hania jest wspaniałą kobietą, ale cóż, czasami coś nie zaskoczy w życiu. Nie ma tu skandalu, żadnej osoby trzeciej. Po prostu tak wyszło. Nic więcej - tłumaczył powody rozstania były partner aktorki. 

Redakcja poleca