Obserwuj w Google News

Jakub Tolak trafił do szpitala. Aktor „Klanu” zwrócił się do córki

2 min. czytania
23.06.2024 19:52

Jakub Tolak żyje z wadą serca. Niedawno aktor „Klanu” przeszedł operację. W Dniu Ojca zwrócił się do córki na instagramowej relacji.

Jakub Tolak
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER, Instagram: @jakubtolak, @foxesineden

Jakub Tolak walczy z wadą serca

Jakub Tolak ma bogate portfolio aktorskie. Znajdują się w nim role w najpopularniejszych polskich serialach – między innymi w „Klanie”, „Barwach szczęścia” i w „Ranczu”. W pewnym momencie zawiesił karierę aktorską, spakował walizki i zajął się podróżowaniem. Niestety przeżywanie tej przygody utrudnia mu wada serca.

W marcu Tolak gościł w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie opowiedział o poważnych problemach, z jakimi przyszło mu się mierzyć. 42-letni aktor-podróżnik przyznał, że ma wrodzoną wadę serca i tętniaka aorty. – Mam tętniaka aorty i zastawkę mam nie do końca ok. Tak naprawdę wiele osób chodzi z tą wadą i dożywa starości, i umiera ze starości, ale czasem bywa tak, że to się powiększa i u mnie tak niestety jest. [...] Okazało się, że doszedłem do momentu, w którym trzeba podjąć taką decyzję, że warto byłoby to zrobić. Przede wszystkim dlatego, że jeździmy w miejsca odludne i tam, tej pomocy nie zawsze może ktoś udzielić – powiedział w „Dzień dobry TVN” Jakub Tolak.

Jakub Tolak przeszedł operację serca

23 czerwca Jakub Tolak opublikował na Instagramie relację, w której poinformował, że przeszedł operację serca. „Operacja serca za mną, drugi dzień ojca, w roli ojca, przede mną” – napisał. Na opublikowanym filmie zwrócił się do córki.

Jakub Tolak w szpitalu
fot. Instagram: @jakubtolak/@foxesineden

W nagraniu słyszymy głos córeczki aktora, która prosi, by jej tata wrócił do domu. W odpowiedzi leżący na szpitalnym łóżku Tolak przesłał jej kilka pokrzepiających słów. – Cześć, Tosiu, kochanie. Jestem tutaj u pana doktora w szpitalu. Jest bardzo miło i cię bardzo kocham i tęsknię za tobą. Już niedługo, mam nadzieję, że się zobaczymy – powiedział.

Źródła: Radio ZET/Dzień dobry TVN/Instagram: @jakubtolak, @foxesineden

Nie przegap