Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: poważne oskarżenia pod adresem Blanki. Wielka wpadka telewizji

2 min. czytania
12.05.2023 10:35
Zareaguj Reakcja

Podczas półfinałowego występu Blanki na Eurowizji 2023 doszło do poważnej wpadki komentatorów. W sprawę zamieszano Edytę Górniak, sugerując nieczyste posunięcia.

Eurowizja - Blanka Stajkow
fot. Aaron Chown/Press Association/East News

Blanka Stajkow przeszła półfinał i niebawem będzie walczyć o zwycięstwo w Eurowizji 2023. Podczas jej występu ze strony komentatorów padły jednak nieprawdziwe oskarżenia pod adresem reprezentantki Polski. W sprawę zamieszano również Edytę Górniak.

Eurowizja 2023: wielka wpadka i kontrowersje wokół Blanki

Blanka Stajkow i jej utwór "Solo" wzbudzają kontrowersje od czasu preselekcji. Wielu fanów Eurowizji uważało, że piosenkarka nie zasługuje na reprezentowanie Polski podczas konkursu. Były nawet próby podważenia decyzji jury, nie mówiąc już o głosach według których Blanka miała nie wejść nawet do finału.

Okazuje się, że kontrowersje wokół artystki wyszły poza Polskę. Jak podaje Pudelek, szwedzka telewizja transmitująca drugi półfinał Eurowizji 2023 zaliczyła poważną gafę. Przedstawiając polską reprezentantkę, podkreślono, że jej wybór spotkał się ze sprzeciwem wielu fanów.

- Wybór Blanki nie obył się bez skandalu podczas krajowych eliminacji. Widzowie mieli połowę mocy, podczas gdy drugą połowę punktów przyznawało jury złożone z czterech ekspertów [w rzeczywistości jurorów było pięcioro - przyp. red.]. Jurorzy głosowali zupełnie inaczej niż widownia. 

Im dalej w las, tym gorzej. Komentator podał bowiem do wiadomości widzów plotki na temat Blanki, przedstawiając je jak fakty. Pojawiły się też poważne oskarżenia.

- Wśród ekspertów była Edyta Górniak, która, o ile to prawda, jest teściową Blanki [...] Nie chcę używać tego słowa, ale trochę pachnie nepotyzmem.

Jak widać, oskarżenia te są kompletnie wyssane z palca, ponieważ Blanki z Edytą Górniak nie łączy żadna relacja rodzinna, co sugerował szwedzki dziennikarz. Owszem, pojawiały się plotki dotyczące rzekomego romansu Stajkow z synem Górniak, Allanem Krupą, ale zostały one zdementowane przez obie strony. Nieprawdziwa informacja poszła więc w świat. Miejmy nadzieję, że szwedzki komentator zrehabilituje się podczas finału Eurowizji i naprawi swój błąd.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: kiedy finał konkursu?

Półfinałowe koncerty 67. edycji Eurowizji odbyły się w dniach 9 i 11 maja 2023 roku. Finał, podczas którego poznamy zwycięzcę lub zwyciężczynię Eurowizji 2023, odbędzie się 13 maja. W tym roku miejscem w którym wystąpią finaliści, w tym również z Polski, jest M&S Bank Arena w Liverpoolu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Pudelek

Eurowizja Top 10 wpadek podczas konkursu
10 Zobacz galerię
fot. LiveMedia/Sipa USA/East News/ AP/East News/ Lehtikuva/EAST NEWS