Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: wykryto pierwszy przypadek COVID-19 wśród delegacji. Co dalej z występem?

2 min. czytania
05.05.2022 08:46
Zareaguj Reakcja

Pierwszy przypadek COVID-19 na Eurowizji 2022. W środę organizatorzy poinformowali, że wśród portugalskiej delegacji wykryto koronawirusa. Później okazało się, iż wynik pozytywny otrzymała jedna z chórzystek występujących na scenie. Czy występ Portugalii na Eurowizji 2022 jest zagrożony?

Maro Eurowizja 2022 Portugalia
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Do pierwszego półfinału zostało zaledwie kilka dni, a uczestnicy ćwiczą swoje występy w arenie w Turynie.

Wszystkie delegacje wciąż muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. Niestety, u jednej z osób wykryto pierwszy przypadek COVID-19.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: wykryto pierwszy przypadek COVID-19 wśród delegacji

Organizatorzy poinformowali, że w środę wykryto koronawirusa wśród członków delegacji z Portugalii. Jak podał Dziennik Eurowizyjny, pozytywny wynik testu otrzymała chórzystka, która występuje na scenie obok portugalskiej reprezentantki, MARO. Próba kraju musiała zostać przesunięta na późniejszą godzinę.

Wokalistka nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze. Zgodnie ze specjalnym protokołem, musi jednak udać się na 7-dniową izolację i czekać na wynik testu PCR.

Pozostała część delegacji nie musi poddawać się kwarantannie, więc wszystko wskazuje na to, że występ Portugalii nie jest zagrożony. W trakcie konferencji prasowej po środowej próbie MARO przyznała, że ma nadzieję, iż wynik testu okaże się fałszywy i chórzystka dołączy do niej na scenie podczas pierwszego półfinału.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. W 66. edycji konkursu weźmie udział 40 państw.

Reprezentant Polski Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2022 zaplanowanym na 12 maja. Polska jest obecnie wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa.

QUIZ: ile wiesz o Krystianie Ochmanie? Test wiedzy przed Eurowizją 2022

Eurowizja 2022 Krystian Ochman pierwsza próba Polski
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Nathan Reinds