Obserwuj w Google News

Dlaczego Grzegorz Markowski opuścił Perfect i czy wróci na scenę? Jest komentarz jego córki

2 min. czytania
14.06.2021 15:18
Zareaguj Reakcja

Grzegorz Markowski opuścił Perfect ze względu na stan zdrowia. Czy muzyk wróci do koncertowania? Patrycja Markowska odniosła się do decyzji ojca.

Grzegorz Markowski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Grzegorz Markowski opuścił szeregi Perfect. Muzyk wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów, że ze względu na stan zdrowia, nie będzie w stanie zagrać pożegnalnych koncertów zespołu.

Grzegorz Markowski - dlaczego odszedł z grupy Perfect?

Trasa z okazji 40 lat Perfectu na scenie nie doszła do skutku. Muzycy planowali zagrać bez Markowskiego, jednak ostatecznie pożegnali się z fanami bez dodatkowych występów. W swoich mediach społecznościowych zamieścili wpis nawiązujący do stanowiska lidera, w którym podkreślili, iż żałują, że pożegnanie nie nastąpi ze sceny.

Redakcja poleca

Dlaczego Grzegorz Markowski pożegnał się przedwcześnie z Perfectem? Sam wokalista mówił o problemach ze zdrowiem. Menadżerka piosenkarza z kolei podkreśliła, że stan zdrowia piosenkarza nie jest zły, a jego decyzja była bardziej skomplikowana. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa postawiły zespół w sytuacji, w której musiałby grać po dwa półtoragodzinne koncerty z rzędu, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy kupili bilety. Markowski uznał, że to dla niego za dużo i nie chce zawieść fanów.

Czy Grzegorz Markowski powróci na scenę?

Córka wokalisty Perfect, Patrycja Markowska również odniosła się do odejścia ojca z jednej z najpopualrniejszych grup rockowych w Polsce. Wokalistka pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie poruszyła trudny temat.

Bardzo dużo z nim rozmawiałam. On nie ma siły grać wielkich tras. Bardzo długie grali koncerty z Perfectem, wycieńczające fizycznie. Tata nigdy nie stał przy mikrofonie, to było zawsze szaleństwo. Także to był ogromny wysiłek. Był bardzo uczciwy do swoich odbiorców. I ten rozdział się po prostu zamknął.

Markowska uspokoiła jednak fanów ojca, który raczej nie ma zamiaru rezygnować z muzycznej kariery, a jedynie nieco ją ograniczyć.

"Mam nadzieję, że będzie brał udział w krótkich formach, gdzieś gościnnie coś zaśpiewa, skomponuje. Będzie to robił. On żyje muzyką, od urodzenia. Myślę, że bez tego nie ma dla niego życia" - wyznaje Markowska.