Obserwuj w Google News

Muzycy Perfectu chcą zagrać koncerty bez Markowskiego. Tak zareagowali fani

3 min. czytania
29.04.2021 09:27
Zareaguj Reakcja

Grzegorz Markowski wyznał, że jego stan zdrowia pogorszył się i nie jest w stanie zagrać zaplanowanych koncertów. Muzycy Perfect wydali oświadczenie, które zdziwiło wielu fanów. Zespół planuje występować na scenie bez swojego lidera.

Perfect
fot. TRICOLORS/East News

Grzegorz Markowski to jedna z najsłynniejszych gwiazd polskiego rocka w historii. Od kilkudziesięciu lat był wokalistą Perfectu. W zeszłym roku zespół miał zagrać pożegnalną trasę, którą muzycy pożegnaliby się z fanami. Niestety, przez pandemię koronawirusa występy zostały przełożone na 2021 roku.

Kilka dni temu lider Perfectu przekazał niepokojące wieści na temat swojego stanu zdrowia. W oficjalnym oświadczeniu przyznał, że w związku z problemami zdrowotnymi nie może koncertować w ramach pożegnalnej trasy zespołu. Muzycy Perfectu zabrali głos w sprawie.

Muzycy Perfectu zabrali głos w sprawie Markowskiego. Zagrają koncerty bez niego

Na oficjalnym profilu Perfectu na Facebooku pojawił się nowy komunikat, w którym muzycy odnieśli się do oświadczenia Grzegorza Markowskiego. Na wstępie przekazali liderowi wyrazy współczucia i życzyli mu szybkiego powrotu do formy.

Z ich słów wynika, że członkowie zespołu mieli być zaskoczeni informacją o stanie zdrowia lidera.

Oświadczenie to jest dla nas o tyle zaskakujące, że nic w ostatnim czasie nie wskazywało na tak nagłe pogorszenie się stanu zdrowia wokalisty – piszą muzycy.

Zespół Perfect poinformował, że zagrają pożegnalne koncerty bez udziału Grzegorza Markowskiego. Grupa planuje przygotować występy w nowej formule.

Zespół Perfect zawsze stawał na wysokości zadania, zarówno na scenie jak i poza nią, i takim chciałby w Waszej pamięci pozostać. Dlatego w obliczu oświadczenia Grzegorza Markowskiego, gramy dalej dla Grzegorza (…) Zobowiązujemy się do zagrania ostatnich pożegnalnych koncertów w anonsowanych terminach w nieco innej formule, nad którą już pracuje Organizator z naszym managementem. Spodziewajcie się wielu zespołowych przyjaciół i super gości – czytamy na Facebooku.

Na koniec członkowie Perfectu zwrócili się do Markowskiego i zaproponowali mu powrót do grupy, gdy poczuje się lepiej: „Grzegorz był, jest i będzie Perfect i jeżeli tylko zdecyduje, że jego stan zdrowia pozwoli mu wrócić na scenę, dokończyć rozpoczętą trasę pożegnalną dla Was i zakończyć naszą wspólną przygodę zespołu Perfect razem, to droga na scenę Perfectu stoi dla niego zawsze otworem”.

Fani komentują decyzję zespołu Perfect w sprawie koncertów. Nie są zadowoleni

Pomysł dokończenia pożegnalnej trasy koncertowej Perfectu bez lidera, Grzegorza Markowskiego nie spodobał się fanom zespołu.

Pod oświadczeniem muzyków pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, w których internauci szczerze piszą, że nie zgadzają się z tą decyzją. Niektórzy pytają o zwrot biletów.

„Robicie coś na siłę, zamiast po prostu zwrócić pieniądze za bilety”, „Koncert pożegnalny to cały stary zespół. Z moje strony trzy bilety do zwrotu”, „W tej sytuacji należałoby dać fanom możliwość zwrotu zakupionych biletów”, „Perfect to przede wszystkim Grzegorz Markowski. Jego głos i charyzma na scenie porywają tłumy. Myślicie, że ktoś jest w stanie go zastąpić?! Oczywiście, że nie”, „Kompletny brak szacunku dla wokalisty i fanów” – piszą oburzeni fani.

Muzycy Perfectu nie odnieśli się na ten moment do komentarzy internautów.

Zobacz także:  Perfect w pożegnalnym wywiadzie dla Radia ZET. Zespół żegna się singlem „Głos” [WIDEO]