Obserwuj w Google News

Alicja Szemplińska była ofiarą molestowania. Wokalistka odważyła się na szczere wyznanie

2 min. czytania
27.06.2022 11:34

Alicja Szemplińska zdecydowała się na szczere wyznanie podczas jednego z ostatnich wywiadów. Artystka przyznała, że padła ofiarą molestowania seksualnego.

Alicja Szemplińska
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Alicja Szemplińska to młoda polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Wokalistka wygrała trzy polskie edycje programów talent show: "Hit, Hit, Hurra!" w 2016 roku, "The Voice of Poland" 3 lata później oraz "Szansa na sukces. Eurowizja 2020".

Alicja Szemplińska była molestowana. Odważyła się na szczere wyznanie

Artystka miała pojawić się na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji dzięki swojemu występowi w "Szansie", gdzie oczarowała jury coverem piosenki "To nie ja!". Jednak rywalizacja została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Podjęto również decyzję, że piosenki wybrane w 2020 roku nie będą mogły zostać wykonane rok później, a na Eurowizję 2021 pojechał Rafał Brzozowski.

Redakcja poleca

Alicja gościła niedawno w podcaście Glamour Sound On, gdzie zdobyła się na szczerą rozmowę. Wyznała, że padła ofiarą molestowania seksualnego.

To jest najtrudniejsze, że wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet najmniejszy nieodpowiedni dotyk już jest czymś złym, że jest czymś, co możemy zakomunikować wręcz jako pewien rodzaj przemocy.

Alicja Szemplińska stanowczo: "Pewne granice nie powinny być przekraczane"

Wokalistka zdecydowała się na to intymne wyznanie po raz pierwszy. Zaznaczyła, że nadużycia wynikały z kontaktów z ludźmi z branży, dlatego mocno ją to dezorientowało i nie potrafiła odpowiednio zareagować.

Z pozoru ludzie, z którymi pracujesz, mają przecież zapewnić ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Często były to też osoby dużo starsze ode mnie, więc ja jako nastolatka miałam perspektywę, że ci ludzie są mądrzy i chcą dla mnie dobrze. Nie do końca więc zdawałam sobie sprawę z tego, że pewne granice nie powinny być przekraczane.

Po latach i nabranym doświadczeniu wokalistka wie już, gdzie stawiać granice i jak walczyć z niedopuszczalnym zachowaniem. Chce też uświadamiać inne młode dziewczyny, żeby zachowały czujność i nie dały się wykorzystywać.

Teraz mam świadomość, że mogę coś powiedzieć, mogę stawiać granice i nie boję się tego. Uważam, że powinna być zwiększona świadomość wśród młodych dziewczyn. Chciałabym, żeby nie bały się stawiać tych granic i miały odwagę powiedzieć "nie" i "stop", bo to nie jest okej.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet -  22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel.  22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

RadioZET.pl/Onet