Obserwuj w Google News

Maciej Stuhr przeklina w nowym filmie Marvela. "To zapie*dalamy!"

2 min. czytania
20.06.2024 19:42

"Deadpool & Wolverine" doczekał się zwiastuna z polskim dubbingiem. W jednego z tytułowych bohaterów wcielił się Maciej Stuhr, który klnie jak szewc, czyli tak, jak powinno być w przypadku postaci Wade'a Wilsona. 

Maciej Stuhr, Ryan Reynolds, Hugh Jackman - kadr z filmu Deadpool & Wolverine
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Marvel Stuios/materiały prasowe

Maciej Stuhr w polskim zwiastunie filmu "Deadpool & Wolverine"

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Deadpool & Wolverine". Okazuje się, że w polskiej wersji językowej najnowszej produkcji Marvel Studios, usłyszymy w jednej z tytułowych ról Macieja Stuhra, który prawdopodobnie zastąpi Michała Zielińskiego. To właśnie głosem tego drugiego aktora Deadpool przemawiał w wersji z polskim dubbingiem w poprzedniej części serii. Jak prezentują się Wade Wilson i Logan mówiący po polsku?

Quiz: Pamiętasz film "Deadpool 2"? Za 100% dostaniesz chimichangę

1/10 Jakie wydarzenie ma miejsce tuż przed śmiercią Vanessy?

Okazuje się, że wcale nie tak źle, jakby się mogło wydawać. Tłumacze postanowili się nie krygować, i bohaterowie przeklinają tak samo jak w oryginale, tyle tylko, że po polsku. Z ust Stuhra możemy usłyszeć zdanie "Jeśli nie chcesz oddychać przez je*aną dziurę w je*anym czole, to zmień nastawienie", a pod koniec trailera obaj bohaterowie zamiast oryginalnego "Let's fucking go!", wykrzykują "To zapie*dalamy!". Zresztą przekonajcie się sami.

Oglądaj

Trzeba przyznać, że jak na polski dubbing filmu aktorskiego, zwiastun robi wrażenie. Prawdopodobnie dlatego, że bohaterowie rzeczywiście przeklinają, co w kontekście filmów superbohaterskich, skierowanych raczej do rodzin z dziećmi, wywołuje dość absurdalne odczucia. Trailer może przywoływać na myśl... fanowską przeróbkę. Nie zmienia to jednak faktu, że zwiastun rzeczywiście potrafi rozśmieszyć. 

Redakcja poleca

"Deadpool & Wolverine" niebawem trafi do kin. Kiedy premiera?

Czy w finalnym polskim dubbingu filmu "Deadpool & Wolverine" również usłyszymy Macieja Stuhra? A może to jedynie zabieg marketingowy, jak miało to miejsce przy okazji premiery 2. części "Deadpoola"? Przypominamy, że wówczas w zdubbingowanym zwiastunie w roli wygadanego najemnika pojawił się Borys Szyc. Przekonamy się już niedługo.

Zobacz także

Najnowsza produkcja oparta na komiksach Marvela trafi do kin 26 lipca 2024 roku. W rolach głównych wystąpili:

Reynolds jest nie tylko gwiazdorem produkcji, ale również jej współscenarzystą i producentem. Za reżyserię odpowiada Shawn Levy. W filmie zobaczymy, jak Deadpool zostaje zwerbowany przez znaną z "Lokiego" organizację TVA, by ocalić multiwersum. Po drodze natknie się na bohatera serii "X-Men" - mutanta Wolverine'a, z którym zmierzy się z ogromnym zagorzeniem.

Źródło: Radio ZET/YouTube

Nie przegap