Obserwuj w Google News

Oscary 2021 przełożone. Podano nowy termin ceremonii rozdania nagród

2 min. czytania
16.06.2020 09:18

Oscary 2021 zostały przełożone. To już pewne, że 93. ceremonia wręczenia nagród nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Powodem jest pandemia koronawirusa. Kiedy Amerykańska Akademia Filmowa ogłosi zwycięzców?

Oscary 2021 przełożone znamy nową datę
fot. Shutterstock

Oscary 2021 przełożone. Podano nowy termin ceremonii rozdania nagród. Pandemia koronawirusa sparaliżowała rynek filmowy, dlatego mogliśmy się spodziewać dużych zmian. W 2020 roku zamknięto kina, odwołano premiery i najważniejsze festiwale filmowe. Tym śladem podąża Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Podjęto decyzję o przełożeniu Oscarów, które co roku odbywają się w lutym. 

Znamy już nowy termin. Kiedy odbędą się Oscary i czy zmienią się warunki przyznawania nagród? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  5 filmów LGBT, które warto obejrzeć [LISTA TYTUŁÓW] 

Oscary 2021 przełożone. Podano nowy termin ceremonii rozdania nagród

Rok 2020 przejdzie do historii. Z powodu szerzącego się wirusa ograniczono imprezy masowe i wprowadzono dystans społeczny. Pandemia zmieni również Oscary. Wstępnie zapowiadano, że nadchodząca ceremonia odbędzie się 28 lutego 2021 roku, jednak Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podała, że nie będzie to możliwe. Oscary zostaną wręczone dopiero 25 kwietnia 2021 roku.

Dawn Hudson i David Rubin, czyli dyrektor generalny i prezydent Akademii, wyrazili swoje rozczarowanie.

Przez ponad wiek filmy odkrywały ważną rolę w pocieszaniu, inspirowaniu i zabawianiu nas w nawet najmroczniejszych czasach. W tym roku nie jest inaczej - można przeczytać w ich oświadczeniu.

Co jeszcze się zmieni? Przede wszystkim jury Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzyma więcej czasu na podjęcie decyzji. Do tego przełożono datę kwalifikacji filmów do nagrody. Wcześniej premiera musiała się odbyć 31 grudnia, obecnie jest to 28 lutego. Przedstawiciele popularnych Oscarów zapewnili, że podjęcie decyzji jest podyktowane dobrem filmowców i daje im szansę, by pomimo pandemii, pokazać swoje dzieła.

Warto wspomnieć, że do tej pory Oscary były przekładane zaledwie trzy razy. 1938 roku w Los Angeles miała miejsce ogromna powódź, w 1968 roku przyczyną było zabójstwo Martina Luther Kinga, a ostatni raz w 1981 roku po nieudanej próbie zamachu na prezydenta USA Ronalda Reagana.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także:  Netflix pozbywa się 30 tytułów z platformy. To ostatnia szansa, by zobaczyć wielkie hity [LISTA] 

RadioZET.pl/Kultura.gazeta.pl