Obserwuj w Google News

Kina przeżywają prawdziwe oblężenie. Rekordowa frekwencja po zniesieniu obostrzeń

2 min. czytania
16.02.2021 13:09
Zareaguj Reakcja

Kina zostały ponownie otwarte. Branża filmowa przeżywała od marca ogromny kryzys i pewnie jeszcze wiele czasu upłynie, zanim wszystko wróci do normy. Frekwencja w polskich kinach od momentu otwarcia daje jednak nadzieję, że niedługo znów będziemy się cieszyć nowymi filmami.

Kina ponownie otwarte
fot. Shutterstock

Kina przeżywają prawdziwe oblężenie. Wiele placówek może się pochwalić rekordową frekwencją po zniesieniu obostrzeń. Ludzie są stęsknieni za kinem i światem filmu, dlatego gdy tylko poluzowano obostrzenia, tłumie udali się na seans. Jak wyglądają statystki? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  HBO pozbywa się ponad 40 tytułów. Co zostanie usunięte z platformy?

Kina przeżywają oblężenie. Rekordowa frekwencja po zniesieniu obostrzeń 

Pandemia koronawirusa na dobre sparaliżowała branżę filmową. Na wiele miesięcy zamknięto kina, odwołano premiery i zawieszono prace na planach filmowych. Od tych wydarzeń minie niedługo rok. Filmowcy powoli uczą się pracować w nowej rzeczywistości - w ostatnich miesiącach wrócili do planowania nowych filmów, do tego rozpoczęły się prace na planach wielu produkcji. W niektórych krajach otwarto także kina.

Redakcja poleca

Polska jest jednym z tych miejsc. Przypominamy, że wcześniej zamknięto kina w listopadzie 2020 roku. Rząd zapowiada, że to sytuacja "na próbę", a jeśli zachorowania ponownie wzrosną, to wrócimy do zaostrzenia obostrzeń. Widzowie udali się zatem tłumie do kin, by nadrobić stracony czas i korzystać z doświadczania kultury w kinie, póki jest to dozwolone. Przypominamy, że kina mogą udostępnić jedynie 50 procent dostępnych na sali miejsc. Widzowie muszą zakrywać usta i nos

Nie przeszkodziło to jednak w pobiciu rekordu frekwencji. Jak podaje portal Press - bliety rozchodziły się na pniu. Natomiast Roman Gutek, związany z warszawskim kinem Muranów, poinformował, że wyprzedano ponad 2 tysiące biletów na seanse we wrocławskich Nowych Horyzontach. Natomiast w warszawskim kinie Iluzjon bilety na niektóre seanse rozeszły się w godzinę. Sytuacja wyglądała podobnie w całej Polsce.

Jak podaje Onet - wiele osób zostało odesłanych z kwitkiem z powodu braku biletów. Do wysokiej frekwencji mogły się także przyczynić walentynki.

Kiedy głośne premiery w kinach?

Kina powoli się otwierają, jednak filmowcy podchodzą ostrożniej do zapowiadania premier. Przypominamy, że większość głośnych wydarzeń została przeniesiona na późniejsze miesiące. Na niektóre premiery filmów przyjdzie nam jednak poczekać do 2022 roku.

Zobacz także:  Co Polacy najchętniej oglądają obecnie na Netflixie? Niemałe zaskoczenie [TOP 10]

RadioZET.pl/Onet.pl/Press.pl

10 aktorów, którzy nienawidzą filmów i seriali ze swoim udziałem