Obserwuj w Google News

„Europa da się lubić”: program wraca na antenę TVP

Maciej Friedrich
2 min. czytania
27.03.2019 14:34
Zareaguj Reakcja

Popularny przed laty teleturniej „Europa da się lubić” ma powrócić na ekrany. Według Wirtualnych Mediów Telewizja Polska chce wyemitować nowe odcinki w związku z 15-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kiedy możemy spodziewać się pierwszego odcinka?

„Europa da się lubić”: program wraca na antenę TVP
fot. Instagram:@europadasielubic

Telewizja Polska stara się zaskakiwać widzów nie tylko nowymi serialami i programami, ale też powrotami lubianych, lecz od dawna wycofanych z emisji formatów. Tak stało się na przykład w przypadku „ Szansy na sukces”, która powróci na ekrany z nowym prowadzącym. Jak informują Wirtualne Media, niedługo widzowie będą mogli również obejrzeć nowe odcinki popularnego teleturnieju opartego na francuskim formacie „Union Libre”.

Europa da się lubić” to połączenie teleturnieju i talk-show, które emitowane było na antenie TVP od lutego 2003 do czerwca 2008 roku. Łącznie w Polsce wyprodukowano sześć serii programu prowadzonego przez Monikę Richardson. Założeniem było zaproszenie gości reprezentujących różne kraje należące do Unii Europejskiej. Kilku z nich zawdzięcza udziałowi w show sporą popularność. Conrado Moreno i Paolo Cozza występowali w „Tańcu z gwiazdami”, a Niemiec Steffen Moller zagrał w „M jak Miłość” i sprawdził się jako komik.

Europa da się lubić powraca
fot. Instagram:@europadasielubic

„Europa da się lubić” powraca na ekrany

Jak informują Wirtualne Media, już niedługo ponownie zobaczymy na ekranach „Europa da się lubić”. Telewizja Polska miała podjąć decyzję o wznowieniu show w związku z przypadającą na 1 maja 2019 roku piętnastą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Według portalu nie możemy jednak liczyć na całą serię, TVP zdecydowało się na realizację jedynie trzech odcinków. Nie wiadomo również, czy w nowej odsłonie zobaczymy wszystkie znane i lubiane twarze.

Premiera pierwszego odcinka „Europa da się lubić” przewidziana została na sobotę 27 kwietnia o godzinie 20.05 na antenie TVP2. Kolejne odcinki również mają być emitowane w soboty.

 

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/MF