Obserwuj w Google News

Nowa nazwa Woodstocku - jak teraz nazywa się festiwal?

Redakcja
2 min. czytania
09.03.2018 10:57
Zareaguj Reakcja

Zmiana nazwy Przystanku Woodstock zaskoczyła wielu fanów festiwalu. Choć termin wydarzenia i jego charakter pozostaną niezmienne, nowa nazwa wiąże się z wieloma nowościami związanymi z festiwalem. W poniższym artykule dowiecie się, jak brzmi nowa nazwa Woodstocku i adres oficjalnej strony oraz poznacie szczegóły dotyczące festiwalu.

Woodstock - zmiana nazwy Przystanku Woodstock: jak teraz się nazywa?
fot. Paweł Krupek / polandrockfestival.pl

Nowa nazwa - Woodstock 2018: jak teraz nazywa się festiwal w Kostrzynie nad Odrą i dlaczego zmieniła się nazwa Przystanku Woodstock? W poniższym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane ze zbliżającą się kolejną edycją jednego z największych festiwali w Polsce.

Woodstock - zmiana nazwy od 2018 roku

Nazwa Przystanku Woodstock musiała zostać zmieniona z powodów prawnych. Do tej pory przez 23 lata festiwal korzystał z nazwy amerykańskiego festiwalu Woodstock dzięki życzliwości i przyjaźni organizatorów, w szczególności Michaela Langa. W 2018 roku pojawił się problem z dotychczasową nazwą festiwalu, ponieważ tę sprawę przejęła komercyjna agencja. Jeśli wydarzenie nadal miałoby korzystać z nazwy "Woodstock", musiałoby stać się komercyjne, a wstęp na koncerty wymagałby kupienia biletów. Jak podkreślił Jurek Owsiak w swoim komunikacie, festiwal ma pozostać niezależny i niekomercyjny, dlatego zostały podjęte kroki, aby wrócić do własnej, autorskiej marki, do której Fundacja WOŚP ma wszelkie prawa.

Nowa nazwa Woodstocku - jak brzmi?

Od 2018 roku nowa nazwa Przystanku Woodstock to "Pol'and'Rock Festival". Został zmieniony także adres strony internetowej, na której możemy znaleźć wszystkie aktualne informacje na temat wydarzenia - w tej chwili jest to:  polandrockfestival.pl

Data Pol'and'Rock Festival 2018 (czyli Woodstocku po zmianie nazwy) pozostanie taka sama. Termin festiwalu w 2018 roku to 2, 3 i 4 sierpnia 2018. Każdego dnia na scenach odbędą się koncerty zaproszonych gwiazd, a na uczestników festiwalu czeka dodatkowo wiele innych atrakcji. Wiemy na pewno, że na Dużej Scenie 24. Pol'and'Rock Festival zagrają  Arch Enemy, Lao Che i Goo Goo Dolls. Warto pamiętać, że bilety na Pol'and'Rock Festival 2018 nie są potrzebne. Wydarzenie nadal pozostanie darmowe, co podkreślił Jurek Owsiak w swoim komunikacie:

- Kiedy w 1995 roku spotykaliśmy się po raz pierwszy na Przystanku Woodstock, wiedzieliśmy już, że nie chcemy by był to festiwal komercyjny, biletowany, który można kupić. To się nigdy nie zmieni. Nasz festiwal organizujemy dla Was! Chcemy Wam podziękować za Wasze serca, za Waszą energię i Wasz najpiękniejszy sukces, jakim był miniony 26 Finał WOŚP. Nie wygłupiamy się z żadnymi biletami czy chęcią wyciągania od Was kasy za każdy detal. Festiwal musi się utrzymać, ale w tym pomagają nam sponsorzy, którzy korzystają z naszej marki, ale także już na miejscu wpisują się w atmosferę całego spotkania. I za to wielki im szacunek.

 

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym wydarzeniem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim, a obecnie koncerty mają miejsce w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP.

RadioZET.pl/ polandrockfestival.pl/KP