Obserwuj w Google News

WOŚP 2021 - hasło i cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2 min. czytania
08.10.2020 19:00

Tradycyjnie w styczniu 2021 odbędzie się kolejny, tym razem już 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci, m.in. na stronie internetowej fundacji zostaje udostępnionych coraz więcej informacji na ten temat, w związku z tym sprawdzamy, jakie jest hasło WOŚP 2021 i cel tegorocznej zbiórki pieniędzy.

WOŚP 2021 - hasło i cel kolejnej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
fot. mat. prasowe WOŚP / Łukasz Widziszowski

WOŚP 2021 - hasło i tegoroczny cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co będą zbierane pieniądze i jaki cel przyświeca tegorocznej 29. edycji finału WOŚP? Poniżej zebraliśmy szczegóły na ten temat.

WOŚP 2021 - HASŁO tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Hasło kolejnej edycji WOŚP 2021 brzmi: "FINAŁ Z GŁOWĄ". Podczas 29. finału WOŚP pieniądze zbierane będą przede wszystkim pieniądze będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak czytamy na stronie internetowej:

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Cel zbiórki WOŚP 2021 - na co będą zbierane pieniądze podczas 29. finału?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej fundacji, cel zbiórki WOŚP 2021 został stworzony, aby wesprzeć laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego
Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych.Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. - Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP

29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa z zaplanowanych w sztabie głównym atrakcji ruszy już 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

RadioZET.pl/wosp.org.pl