Obserwuj w Google News

Pełnia Księżyca w lutym 2019 - kiedy, o której godzinie i jak obserwować pełnię?

Redakcja
2 min. czytania
19.02.2019 15:35

Pełnię Księżyca 2019 będzie można obserwować już niebawem. Superksiężyc przypadnie w połowie lutego - wtedy też znajdzie się on w odległości 364201 km od Ziemi. Kiedy oglądać pełnię Księżyca 2019 w lutym i o której godzinie będzie najlepiej widoczna? Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Pełnia Księżyca w lutym 2019 - kiedy, o której godzinie i jak obserwować pełnię?
fot. PIXABAY

Superksiężyc, pełnia Księżyca 2019 w lutym  - kiedy obserwować to zjawisko w tym miesiącu? O której godzinie będzie najlepiej widoczne? Jak oglądać Superksiężyc? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy najważniejsze informacje.

» Nadchodzi Superksiężyc. Najjaśniejsza pełnia roku rozpali nasze zmysły? «

Pełnia Księżyca 2019 - kiedy w lutym i jak obserwować?

Informacji na temat tego, kiedy pełnia Księżyca 2019 w lutym, szuka wielu miłośników podobnych zjawisk. Superksiężyc 2019 będzie można obserwować w nocy z 19 na 20 lutego (z wtorku na środę).

Pełnię Księżyca 2019 będzie można obserwować gołym okiem. Nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych sprzętów, choć jeśli takie posiadamy, to warto z nich skorzystać. Pełnię Księżyca 19 lutego 2019 najlepiej obserwować na otwartym terenie, z dala od miejskich świateł.

» Pełnia Śnieżnego Księżyca 2019. Już dziś najjaśniejsza i największa pełnia w tym roku «

Pełnia Księżyca w lutym 2019 - o której godzinie obserwować?

O której godzinie pełnia Księżyca w lutym 2019? Niezwykłe zjawisko będzie można obserwować od godziny 16:44, kiedy to Księżyc zacznie wschodzić. Z kolei jego zachód będzie o 06:58.

Pełnia Księżyca to jedna z jego faz - podczas niej Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, tj. Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas pełni półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia, które obejmuje ją prawie w całości, a tarcza Księżyca jest widoczna w przybliżeniu jako koło. Jednocześnie przeciwna jego półkula, niewidoczna z Ziemi, jest nieoświetlona. 

Zazwyczaj w jednym miesiącu kalendarzowym występuje jedna pełnia Księżyca, ale pojawiają się wyjątki.

RadioZET.pl/JW