Obserwuj w Google News

Matura 2019 - nowy termin egzaminu z języka polskiego: kiedy i dla kogo?

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
06.05.2019 15:41

W poniedziałek, 6 maja aż 122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówkach. Alarmy okazały się fałszywe, jednak w niektórych szkołach egzamin został przerwany. Maturzyści będą musieli napisać go ponownie. Sprawdzamy, kiedy nowy termin matury 2019 z języka polskiego.

Matura 2019 - nowy termin egzaminu z języka polskiego: kiedy i dla kogo?
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER

Nowy termin matury 2019 z języka polskiego - kiedy i dla kogo został wyznaczony dodatkowy termin egzaminu? Z jakiego powodu zdający będą musieli ponownie napisać egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym? Sprawdzamy najważniejsze informacje na ten temat oraz na kiedy został wyznaczony nowy termin matury z języka polskiego.

Matura 2019 - nowy termin z języka polskiego: kiedy się odbędzie?

Z informacji uzyskanych od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych wynika, że 122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Szkoły przekazały informację do odpowiednich służb, które dokonały sprawdzenia budynków. Wszystkie alarmy były fałszywe.

Ponad 100 szkół w Polsce zgłosiło do OKE informację o alarmie bombowym

W niektórych szkołach jednak egzamin został przerwany, a uczniowie będą musieli napisać go ponownie. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nowy termin matury 2019 z języka polskiego został ustalony na czerwiec 2019 roku. 

Dla kogo nowy termin matury 2019 z języka polskiego?

Zgodnie z komunikatem, który pojawił się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do nowego terminu matury 2019 z języka polskiego podejdą uczniowie tylko jednej szkoły z całej Polski. W tej placówce zdający zostali ewakuowani, a egzamin został przerwany.

Jak możemy przeczytać w informacji zamieszczonej na stornie, w 61 szkołach - po sprawdzeniu - egzamin rozpoczął się o godz. 9.00, czyli zgodnie

z harmonogramem. W 57 szkołach - po sprawdzeniu - egzamin rozpoczął się z opóźnieniem, jednak wszyscy zdający rozwiązywali zadania przez 170 minut. W trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu. Na czas trwania sprawdzenia egzamin został zawieszony, zdający powrócili do rozwiązywania zadań po zakończeniu prowadzenia czynności sprawdzających przez służby.

RadioZET.pl/KP