Obserwuj w Google News

Planetarium Centrum Nauki Kopernik nakręciło film. "Halo, Ziemia!" zdobywa nagrody na festiwalach!

Redakcja
2 min. czytania
04.10.2018 16:55

"Halo, Ziemia!" to wyjątkowy film - planetarium Niebo Kopernika warszawskiego Centrum Nauki Kopernik nakręciło go w technologii fulldome, przeznaczonej specjalnie dla planetariów. Zaciekawieni? W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun!

Planetarium Centrum Nauki Kopernik nakręciło film. "Halo, Ziemia!" zdobywa nagrody na festiwalach!
fot. YouTube

Planetarium Centrum Nauki Kopernik nakręciło film

Kto choć raz był w planetarium Niebo Kopernika, należącego do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik wie, że prezentowane tam filmy dosłownie wbijają w fotel. Kręcone w technologii fulldome tytuły są zrobione tak, aby widz miał szansę poczuć się jak w samym sercu akcji, oglądając ją dookoła siebie. Planetarium poza organizowaniem wykładów znanych naukowców i pokazów badawczych, a także koncertów ma też do zaoferowania edukacyjne seanse filmowe. Ich najnowszą propozycją jest "Halo, Ziemia!", które już zdążyło zdobyć główną nagrodę Złotego Delfina podczas prestiżowego festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2018 w kategorii “360 stopni – film dokumentalny”. W sieci pojawił się już zwiastun filmu, przygotowany w wersji zarówno polskojęzycznej jak i anglojęzycznej.

 

Netflix: 5 najlepszych dokumentów naukowych - wybór redakcji

"Halo, Ziemia!" zdobywa nagrody

Fabuła filmu skupia się na historii komunikacji na Ziemi, która zaczęła się jeszcze w jaskini, aby dotrzeć do samego kosmosu... Jak piszą twórcy filmu, "dążenie do kontaktu z innym człowiekiem jest jedną z najwcześniej ujawniających się i najsilniejszych ludzkich potrzeb. Próbując ją zaspokoić odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ułatwiających komunikowanie się rozwijamy naszą cywilizację – zmieniamy świat oraz siebie samych" - dlatego aby lepiej zrozumieć tę potrzebę, widzowie przelecą nad mityczną wieżą Babel, zobaczą pierwsze piktogramy, a nawet zostaną świadkiem pierwszej rozmowy telefonicznej w historii! To tylko przedsmak tego, co czeka tych, którzy odwiedzą najnowocześniejsze planetarium w Polsce.

Więcej możecie sprawdzić na stronie repertuaru planetarium Niebo Kopernika.

RadioZET.pl/źródło:CentrumNaukiKopernik/AG

Powstanie kosmiczna winda? Pierwszy taki eksperyment na świecie!