Obserwuj w Google News

"Ty" sezon 5: czy Netflix stworzy kolejne odcinki serialu? Gwiazdor skomentował

2 min. czytania
17.03.2023 15:55
Zareaguj Reakcja

Czy Netflix stworzy 5. sezon serialu "Ty", który stał się wielkim hitem platformy? Penn Badgley, wcielający się głównego bohatera produkcji, skomentował to zagadnienie.

Penn Badgley - The Birthday Cake - kadr z filmu
fot. Collection Christophel/East News

Za nami 4. sezon serialu "Ty". Fani na całym świecie zastanawiają się, czy popularna produkcja Netflix powróci z kolejnymi odcinkami. Co na ten temat wie Penn Badgley - odtwórca Joe Goldberga?

"Ty" sezon 5: Penn Badgley o nowych odcinkach serialu

Serial "Ty" to adaptacja powieści Caroline Kepnes pod tym samym tytułem, który zadebiutował na Netflix w 2018 roku. Od tego czasu doczekał się kolejnych trzech sezonów. 4. został wyemitowany na początku marca 2023 roku. Tuż po zakończeniu sezonu fani zaczęli zastanawiać się, czy otrzymamy ciąg dalszy historii o mordującym psychopacie.

Redakcja poleca

Chociaż finał 4. sezonu można traktować jako przewrotne otwarte zakończenie historii, Netflix raczej nie zabija kur znoszących złote jaja. Poza tym ostatni odcinek zaprezentował zwrot akcji, który sprawił, że widzowie czekają na domknięcie historii Joe. Podobnie uważa Penn Badgley, który wcielił się w głównego bohatera serialu. W rozmowie z NME wyraził swoje zdanie na temat zakończenia serialu "Ty".

To, jak to się skończy, będzie naprawdę miało znaczenie dla całego serialu. I to zależy od nas - potrzebujemy satysfakcjonującego zakończenia. Pytanie brzmi: "Co jest satysfakcjonujące dla nas jako widzów, a nie dla Joe'go".

Według aktora to bardzo trudne zadanie.

Co by było, gdyby istniała jakaś sekwencja tortur, w której w końcu zobaczymy, jak Joe cierpi? Ale tak naprawdę cały czas widzimy, jak Joe nieustannie cierpi. Jest ciągle zakrwawiony i poobijany, bełkocze. Cały czas niemal umiera. Został nawet sparaliżowany… Ale jeśli Joe zostanie przez kogoś zamordowany, to ta osoba zostanie sprowadzona do jego poziomu – czy to jest sprawiedliwość? A więzienie dla Joe jakoś nie jest specjalnie satysfakcjonującym zakończeniem.

Czy twórcy pokuszą się więc o kolejny sezon? A może nie chcą kontynuować historii Goldberga, ponieważ wiedzą, że rozmyłoby to zakończenie sezonu 4.? Tak czy inaczej, widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość. W chwili obecnej ani twórcy, ani platforma Netflix nie potwierdziła, że "Ty" otrzyma kontynuację.

Redakcja poleca

"Ty": gdzie oglądać serial?

Wszystkie 4 sezony serialu "Ty" są dostępne na platformie Netflix. Każdy z sezonów składa się z 10 odcinków trwających około godziny. Twórcami produkcji są Greg Berlanti i Sera Gamble. Oprócz Badgleya w serialu wystąpili między innymi Tati Gabrielle, Charlotte Ritchie, Tilly Keeper, Amy-Leigh Hickman, Ed Speleers i Lukas Gage.

RadioZET.pl/NME