Obserwuj w Google News

Ogromne zmiany w ramówce TVP. Znikają znane programy

2 min. czytania
11.12.2023 13:31
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska zmienia się po wyborach parlamentarnych 2023. W jednej ze stacji publicznego nadawcy zaplanowano rewolucję w ramówce. Z ekranów znikną znane programy TVP.

Ogromne zmiany w ramówce TVP. Znikają znane programy
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Po wyborach parlamentarnych 2023 Telewizja Polska przechodzi prawdziwą rewolucję. Wiadomo już, kto prawdopodobnie obejmie stanowisko szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nowy szef ma wprowadzać swoje porządki. Pracę w TVP mają stracić między innymi Danuta Holecka, Magdalena Ogórek, Michał Rachoń czy Miłosz Kłeczek. Do sieci wyciekła też lista kolejnych osób do zwolnienia. Podczas gdy media spekulują, kto zajmie ich miejsce, w Telewizji Polskiej da się zaobserwować pierwsze zmiany. Mowa o ramówce publicznej stacji, która będzie o wiele uboższa w programy.

Rewolucja w ramówce TVP. Tych programów już nie zobaczymy

Press podaje, że w 2024 roku ogromnemu uszczupleniu ma ulec ramówka TVP3. Stacja kojarzona przede wszystkim z wieloma programami informacyjnymi, ma zmniejszyć segmenty poświęcone newsom. Według informacji serwisu z ekranów zniknie między innymi „Express regionów” oraz pasmo informacyjne „TVP3 Info”. Zabraknąć ma też nowych wydań „Telekuriera”.

Portal podaje, że widzowie TVP3 wciąż będą mogli oglądać ogólnopolski program „Dziennik regionów”. Obecnie audycja emitowana jest raz dziennie, lecz wkrótce ulegnie to zmianie. Program pojawi się na antenie aż trzykrotnie, zapewne by wypełnić lukę po zlikwidowanych pasmach.

Redakcja poleca

TVP3 ma od teraz pokazywać więcej treści, które pojawiają się na innych kanałach stacji. Press zapowiada, że w emisji znajdą się południowe „Wiadomości” z TVP1 i powtórki „Big Music Quiz” z TVP2. Portal próbował skontaktować się z przedstawicielami Telewizji Polskiej, lecz Centrum Informacji TVP nie odpowiedziało na pytanie o powody tych zmian.

Źródło: Radio ZET/Press

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News