Obserwuj w Google News

Gwiazdor popularnego serialu aresztowany pod zarzutem gwałtu. Co grozi aktorowi?

3 min. czytania
19.04.2023 09:41
Zareaguj Reakcja

Aktor znany z popularnej brytyjskiej opery mydlanej został aresztowany pod zarzutem gwałtu. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jakie są jego wyniki?

Kajdanki - zdjęcie poglądowe
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Gwiazdor popularnego serialu telewizyjnego z Wielkiej Brytanii usłyszał zarzut gwałtu. Policja zbadała sprawę. Aktor nie trafi do więzienia.

Gwiazdor z serialu oskarżony o gwałt

Jak podaje Mirror, w lutym 2023 roku, gwiazdor opery mydlanej został aresztowany, po tym, jak 20-letnia kobieta zgłosiła, że została zgwałcona na przyjęciu domowym w zeszłym roku. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących personaliów aktora, poza tym, że jest w podobnym wieku, co ofiara przestępstwa. Nie zdradzono też, o jaki brytyjski serial chodzi, poza tym, że mowa o popularnej operze mydlanej. 

Redakcja poleca

Mężczyzna szybko został zwolniony za kaucją, a funkcjonariusze policji kontynuowali śledztwo w sprawie domniemanego gwałtu. Do przestępstwa miało dojść w nieruchomości mieszkalnej w południowym Londynie. Teraz potwierdzono, że nie zostaną podjęte żadne dalsze działania, a sprawa została zamknięta. Te słowa potwierdził rzecznik prasowy Metropolitan Police.

Po tym, jak w lutym 2023 roku 20-letnia kobieta zgłosiła, że została zgwałcona 30 grudnia 2022 roku pod adresem zamieszkania w rejonie Southwark, policja rozpoczęła dochodzenie. Otrzymała wsparcie ze strony specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy. 25-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem gwałtu, a następnie zwolniony za kaucją. Po szeroko zakrojonym dochodzeniu nie zostaną podjęte żadne dalsze działania, a sprawa została zamknięta. Obie strony zostały o tym poinformowane.

Anonimowy informator tabloidu "The Sun", zdradził, że wiadomość o zaprzestaniu dalszych działań policji jest "ogromną ulgą" dla aktora.

Redakcja poleca

Przestępstwa seksualne: poważny problem branży rozrywkowej

Według doniesień zatrzymanie aktora z opery mydlanej miało zaskoczyć członków obsady i ekipy popularnego serialu z milionową oglądalnością. Rzekome przestępstwo zszokowało wiele osób z brytyjskiej branży rozrywkowej. Sytuacja miała spowodować, że cała sprawa negatywnie odbiła się na osobach związanych z serialem. Bardzo poważny zarzut wywołał jednak dyskusję o bezpieczeństwie kobiet na przyjęciach i często nagannym zachowaniu osób z branży rozrywkowej. 

Chociaż według policji do przestępstwa nie doszło, cała sytuacja rozpoczęła bardzo potrzebną debatę na temat znaczenia zgody na stosunek seksualny oraz stworzenie w pełni bezpiecznego środowiska pracy i życia dla kobiet. Jest to pokłosie ruchu #MeToo, który jako pierwszy na tak ogromną skalę zwrócił uwagę na powszechność molestowania seksualnego i napaści na tle seksualnym w branży rozrywkowej. Mimo że między innymi w Hollywood wprowadza się zasady, których celem jest ochrona kobiet w branży rozrywkowej, w wielu krajach nadal jest to palący problem, z którym niewiele się robi.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
  • Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00

RadioZET.pl/Mirror