Obserwuj w Google News

Znany komik aresztowany za napaść seksualną. Zaatakował mężczyznę w lesie

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
12.05.2022 07:31
Zareaguj Reakcja

Andy Dick - aktor znany z wielu amerykańskich komedii został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej. Ofiarą był mężczyzna, który został napadnięty w O’Neill Regional Park.

Andy Dick
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Kalifornijskie władze zatrzymały Andy'ego Dicka - amerykańskiego komika, aktora, muzyka i producenta telewizyjnego oraz filmowego. Artysta został aresztowany za napaść seksualną.

Andy Dick: komik aresztowany za napaść seksualną

Jak podaje The Hollywood Reporter, 11 maja 2022 roku mężczyzna zadzwonił na policję z kempingu w O’Neill Regional Park, po tym jak został napadnięty na tle seksualnym. Zajście zostało udostępnione w relacji na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube. Policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 56-letni Andy Dick.

Redakcja poleca

Dick wystąpił w wielu produkcjach, ale najbardziej rozpoznawalny jest dzięki rolom w filmach "Ostra jazda", "Orbitowanie bez cukru", "Pracownik miesiąca", "Zoolander", "Inspektor Gadżet" oraz serialach "NewsRadio" i "Clone High".

Dick jest również znany z wielu obscenicznych zachowań. Wielokrotnie pokazywał swoje nagie genitalia lub pośladki w miejscach publicznych. Podczas roastu Pameli Anderson w 2005 roku obmacywał ją po piersiach. Na tym samym wydarzeniu próbował w podobny sposób molestować Courtney Love, która uderzyła go w twarz oraz udawał, że uprawia seks oralny z Tomym Lee.

W programie "Jimmy Kimmel Live!" został wyrzucony ze studia po ty, jak wielokrotnie dotykał bez jej zgody Ivankę Trump. Obmacywał też gwiazdę porno Terę Patrick podczas AVN Awards, za co wydalono go z gali. Został również usunięty z obsady komedii "Raising Buchanan" po tym, jak obmacywał genitalia, całował, lizał i składał propozycje seksualne co najmniej czterem członkom produkcji. W 2019 roku trafił do szpitala po ciosie od mężczyzny, którego miał chwycić za krocze. Wielokrotnie rzucał też rasistowskie i antysemickie uwagi. Wszelkie kontrowersje wokół swojej osoby obracał w żart.

Redakcja poleca

Kryminalna przeszłość Any'ego Dicka

Napaść z maja 2022 roku to nie pierwszy tego typu przypadek. W 2008 roku Dick został zatrzymany za napaść seksualną na 17-latce, której obnażył piersi. Znaleziono przy nim również nielegalne środki odurzające. Został skazany na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

W 2010 roku aresztowano go za molestowanie seksualne dwóch osób pracujących w barze w mieście Huntington. Nie przyznał się do winy i otrzymał ultimatum - jeśli przez pół roku nie będzie miał kłopotów prawnych, zostanie uniewinniony, co zresztą się stało. Ofiary oskarżyły aktora za pośrednictwem pozwu cywilnego.

W czerwcu 2018 roku został oskarżony o napaść seksualną i pobicie. Kilka miesięcy wcześniej miał molestować seksualnie kobietę. Dick nie przyznał się do winy. Rok później usłyszał zarzut napaści seksualnej na kierowcę Ubera, którego złapał za krocze.

W 2021 roku Dick został aresztowany za napaść z użyciem broni. Ofiarą był jego kochanek, który został zaatakowany metalowym krzesłem. Wyszedł z więzienia po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 000 dolarów.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, możesz prosić o pomoc pod tymi numerami telefonów:     

  • Numer alarmowy: 112
  • Policja: 997
  • Pogotowie: 999 
  • Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej: infolinia 22 855 44 32, 514 202 619 (całodobowo)

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter