Obserwuj w Google News

Wiesław Wójcik nie żyje. Aktor "Korony królów" miał 75 lat

1 min. czytania
05.04.2021 15:03
Zareaguj Reakcja

Wiesław Wójcik zmarł w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia w wieku 75 lat. Aktor znany był w ostatnich latach przede wszystkim ze swojej roli w serialu "Korona królów", w którym zagrał Władysława Łokietka.

Wiesław Wójcik
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wiesław Wójcik nie żyje. Aktor znany był przede wszystkim z wielu ról teatralnych, a także drugoplanowych w filmach i serialach. Zagrał m.in. w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy. Występował w licznych serialach telewizyjnych, na przykład "Na dobre i na złe", "Majka" oraz "Złotopolscy". W ostatnich latach największą rozpoznawalność przyniósł mu udział w hitowym serialu TVP " Korona królów", gdzie wcielał się w rolę Władysława Łokietka. Aktor zmarł 4 kwietnia w wieku 75 lat.

Zobacz także: "Ojciec Mateusz" nigdzie się nie wybiera. TVP komentuje pogłoski o kasacji serialu

Wiesław Wójcik nie żyje. Aktor "Korony królów" miał 75 lat

Informacja o jego śmierci pojawiła się m.in. w social mediach TVP3 Kraków. Nie podano, co było przyczyną śmierci aktora.

Wiesław Wójcik zadebiutował w latach 60. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z teatrem związał się na stałe. Grywał na deskach różnych teatrów, przede wszystkim jednak był związany z Krakowem. W kolejnych latach zaczął angażować się do produkcji filmowych oraz seriali.

Na wieść o jego śmierci zareagowało krakowskie środowisko artystyczne. Na profilu Vis a Vis, będącego dawniej nieformalnym biurem Piwnicy pod Baranami, zamieszczono krótkie pożegnanie: "Z żalem dowiadujemy się o śmierci kolegi Wiesława Wójcika". Pod wpisem zmarłego żegnają internauci i bliscy zmarłego.

RadioZET.pl/AS