0
topscrollRun:
Obserwuj w Google News

"Squid Game": Netflix pracuje nad teleturniejem inspirowanym serialem. Do wygrania jest fortuna

Sergiusz Kurczuk
3 min. czytania
15.06.2022 12:28

Netflix pracuje nad programem "Squid Game: The Challenge" - show inspirowanym głośnym południowokoreańskim serialem, w którym niemal 500 osób walczy ze sobą na śmierć i życie o małą fortunę.

Squid Game - JUNG-JAE LEE - kadr z seriali Netflix
fot. Album Online/East News

Netflix zamierza eksploatować serial "Squid Game", przenosząc dobrze znane elementy z hitowej południowokoreańskiej produkcji na język teleturnieju. Na czym będzie polegał program "Squid Game: The Challenge"?

"Squid Game: The Challenge" - Netflix stworzy teleturniej inspirowany serialem

We wrześniu 2021 roku zadebiutowała południowokoreańska produkcja "Squid Game". Serial stał się międzynarodowym hitem i pobił rekord popularności platformy Netflix. Moda na "Squid Game" spowodowała, że w internecie, a także na ulicach miast organizowano "zabawy" inspirowane produkcją.

Redakcja poleca

Jak podaje comingsoon.net, niebawem w bazie serwisu pojawi się oficjalny program telewizyjny, w którym wezmą udział zawodnicy z całego świata. Będą musieli podjąć się różnego rodzaju wyzwań, by zdobyć szansę na przejście do kolejnych etapów. W finale zostanie wyłoniony zwycięzca. Teleturniej będzie więc miał zasady podobne do tych, które widzieliśmy w produkcji Netflix.

"Squid Game: The Challenge" skomentował Brandon Rie - wiceprezes do spraw programów i seriali dokumentalnych Netflix.

Dzięki wciągającej historii i kultowemu już klimatowi za której odpowiada Dong-hyuka Hwanga, "Squid Game" szturmem podbił świat. Jesteśmy wdzięczni za jego wsparcie, podczas przekształcania fikcyjnego świata w rzeczywistość w spektakularnym teleturnieju i eksperymencie społecznym. Fani serialu czekają na fascynującą i nieprzewidywalną podróż, w której 456 uczestników z prawdziwego świata weźmie udział w największej w historii serii wyzwań, pełnej napięcia i zwrotów akcji, z największą w historii nagrodą pieniężną, która czeka w finale.

W "Squid: The Challenge" gracze będą rywalizować o szansę na wygranie 4,56 miliona dolarów, co jest największą nagrodą pieniężną w historii reality TV. Zdjęcia będą kręcone prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii. Za show odpowiedzą Studio Lambert i The Garden, należące do studia ITV. Producentami wykonawczymi zostali Stephen Lambert, Tim Harcourt, Toni Ireland, John Hay, Nicola Hill, oraz Nicola Brown.

Redakcja poleca

Netflix zapowiedział oficjalny opis programu "Squid: The Challenge".

Uczestnicy rywalizują w serii gier inspirowanych serialem oryginalnym urozmaiconych zaskakującymi nowymi elementami. Ich strategie, sojusze i charakter zostaną wystawione na próbę, kiedy wraz z kolejnymi konkurencjami zawodnicy będą eliminowani z gry. Stawka jest wysoka, ale w tej rozgrywce najgorszy scenariusz to powrót do domu z pustymi rękami.

W serialu eliminacja uczestników polegała na ich śmierci. W prawdziwej wersji "Squid Game" ten element z oczywistych względów został zmodyfikowany, co nie oznacza, że w produkcji nie zabraknie kontrowersyjnych sytuacji. Na razie nie wiadomo, kiedy "Squid: The Challenge" trafi na Netflix.

Redakcja poleca

"Squid Game": o czym jest serail Netflix?

Produkcja stworzona przez Dong-hyuka Hwanga opowiada o Seongu Gi-hunie - mężczyźnie, który jest wiecznie zadłużony, przez co wpada w kłopoty, w czym nie pomaga mu uzależnienie od hazardu, które wydaje się dla niego jedyną szansą na zdobycie większych pieniędzy. Mężczyzna dostaje tajemniczą propozycję wzięcia udziału w konkursie, który zapewni mu małą fortunę. Zgadza się na udział w wyzwaniu. Wraz z 455 osobami z różnych środowisk, które łączą kłopoty finansowe, walczy o główną nagrodę w serii wyzwań inspirowanych dziecięcymi zabawami. Stawka jest wysoka, ponieważ uczestników kontrolują uzbrojeni po zęby zamaskowani strażnicy, niewahający się używać swojej broni. Bohaterowie są więc zmuszeni walczyć na śmierć i życie, by zdobyć 45,6 miliarda wonów.

Serial ma dość oczywiste przesłanie i jest swego rodzaju satyrą na kapitalizm, która pokazuje, jak wiele upokorzeń potrafią znieść, oraz do czego są zdolni ludzie, by poczuć bezpieczeństwo finansowe. To również komentarz społeczny do sytuacji w Korei Południowej, gdzie dysproporcje majątkowe stanowią poważny problem. Robienie więc ze "Squid Game" teleturnieju wydaje się odwróceniem sensu całego serialu i wypaczeniem jego przesłania.

RadioZET.pl/comingsoon.net