Obserwuj w Google News

"Shantaram": Apple TV+ zadaptowało słynną powieść. Jest pierwszy zwiastun. Będzie hit? [WIDEO]

2 min. czytania
15.09.2022 16:16
Zareaguj Reakcja

„Shantaram” to słynna powieść Gregory’ego Davida Robertsa, która była bestsellerem w wielu krajach świata, również w Polsce. Teraz Apple TV+ przygotowało serialową adaptację tytułu z Charliem Hunmanem w roli głównej. Co jeszcze wiemy o serialu?

Shantaram - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„Shantaram” od Apple TV+ to adaptacja słynnej powieści Gregory’ego Davida Robertsa, wydanej w 2003 roku, która z marszu stała się światowym bestsellerem. Jest to bazująca na faktach opowieść o mężczyźnie, który po tym, jak został skazany za napad na bank w Australii, uciekł z więzienia, przez 10 lat mieszkał w Indiach, gdzie zajmował się handlem narkotykami i fałszowaniem paszportów, a następnie był uczestnikiem wojny w Afganistanie. Powieść biograficzna zaskarbiła sobie wielką przychylność czytelników, którzy następnie chętnie sięgnęli po kolejne tytuły autora: „Cień góry” i wydaną niedawno „Duchową ścieżkę”.

Redakcja poleca
Babilon - kadr z filmu

Swego czasu planowana była adaptacja filmowa powieści, a główną rolę miał grać Johnny Depp. Projekt nie doszedł jednak do skutku, ale jak widać ewoluował w serial telewizyjny, który w 12 odcinkach opowie historię głównego bohatera.

Wedle oficjalnego opisu fabuły, który przytaczamy za portalem MoviesRoom.pl, akcja serialu rozgrywa się w latach 80., gdy główny bohater Lin For ucieka do Mumbaju. Jest to idealne miejsce, by rozpocząć nowe, anonimowe życie. Bohater może z łatwością wtopić się w tłum w jednym z najliczniej zamieszkanych miast świata. Samotny mężczyzna w nieznanym świecie ma jednak problem z unikaniem kłopotów. Sprawy komplikują się znacząco, gdy zakochuje się w Karli, enigmatycznej kobiecie o tajemniczej przeszłości, która zawróci mu w głowie. Lin będzie musiał wybrać między wolnością a miłością i poradzić sobie ze wszystkimi komplikacjami, wynikającymi z takiej decyzji.

Redakcja poleca

„Shantaram” – adaptacja słynnej powieści na pierwszym zwiastunie serialu Apple TV+

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Materiał prezentuje się następująco:

„Shantaram” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą, showrunnerem i głównym scenarzystą serialu jest Steve Lightfoot, najlepiej znany ze współpracy przy serialowej wersji „Hannibala” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Lighfoot zaadaptował powieść Davida Robertsa na mały ekran, tworząc ze spójnej historii materiał na 12 odcinków serialu.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Charlie Hunnam, Antonia Desplat,  Shubham Saraf, Elektra Kilbey, Fayssal Bazzi, Luke Pasqualino, Alyy Khan, Sujaya Dasgupta, Vincent Perez, David Field, Alexander Siddig, Gabrielle Scharnitzky, Elham Ehsas, Rachel Kamath, Matthew Joseph oraz Shiv Palekar

„Shantaram” – kiedy premiera?

Premiera serialu „Shantaram” przewidziana jest na piątek 14 października. Tego dnia w serwisie Apple TV+ zadebiutują dwa, bądź trzy odcinki serialu, a kolejne emitowane będą co tydzień.

Czytaj także:  Wojna w Ukrainie: Rosja nie ma co puszczać w kinach. Zamknięto ponad 100 obiektów

RadioZET.pl/Moviesroom.pl/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.