Obserwuj w Google News

Polsat kasuje popularny serial. Jaka produkcja go zastąpi?

2 min. czytania
27.06.2022 12:05
Zareaguj Reakcja

Polsat postanowił zrezygnować z serialu "Kowalscy kontra Kowalscy", który bazuje na rosyjskiej licencji. W zamian zobaczymy dwie produkcje z licencją ukraińską. 

Kowalscy kontra Kowalscy - kadr z serialu
fot. Polsat/materiały prasowe

Widzowie Polsatu nie obejrzą kolejnych odcinków serialu "Kowalscy kontra Kowalscy". Produkcja posiada rosyjską licencję, w związku z czym zdecydowano się z niej zrezygnować. Zamiast produkcji z Piotrem Adamczykiem zobaczymy dwa nowe seriale na licencji ukraińskiej.

"Kowalscy kontra Kowalscy": Polsat kasuje serial

Wojna w Ukrainie spowodowała sporo zmian na rynku światowym. Od Rosji odwróciły się nie tylko rządy wielu krajów, ale również większość czołowych korporacji, które nie chcą wspierać machiny wojennej Putina. Dotyczy to również branży filmowo-telewizyjnej, również na gruncie Polski.

Redakcja poleca

Jak podaje Press.pl, stacja Polsat zdecydowała się na zawieszenie dalszej pracy nad serialem "Kowalscy kontra Kowalscy". Produkcja ma bowiem licencję rosyjską, co oznacza, że za kontynuację tytułu trzeba płacić Rosjanom. Szefowie telewizji wstrzymali do odwołania kontynuację serialu komediowego. Nie wykluczają jednak, że za jakiś czas powrócą z trzecim sezonem produkcji.

"Kowalscy kontra Kowalscy" zadebiutowali w marcu 2021 roku. Serial w oryginale znany jako "Iwanowy-Iwanowy" (Ивановы-Ивановы) doczekał się dwóch sezonów. Nowe odcinki trafiły do Polsatu w maju 2022 roku. Produkcja opowiada o dwóch rodzinach o tym samym nazwisku, które są diametralnie różne. Jedna familia pławi się w luksusach, a druga ledwo wiąże koniec z końcem. W rolach głównych wystąpili Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Wojciech Mecwaldowski, Katarzyna Kwiatkowska, Patryk Cebulski, Jakub Zdrójkowski, Wiktoria Gąsiewska, Paweł Wawrzecki, Mikołaj Cieślak, Joanna Orleańska, Bartosz Obuchowicz i Jerzy Bończak.

Dane Nielsen Media mówią, że serial miał średnią oglądalność na poziomie 922 tysięcy widzów. Chociaż drugi sezon zaliczył spadek popularności, nadal mieścił się w średniej oglądalności produkcji Polsatu. Innym tytułem będącym rosyjskim formatem jest serial "Kuchnia", którego 2. sezon już wyprodukowano. Na razie nie podjęto decyzji w sprawie emisji jego nowych odcinków.

Redakcja poleca

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

"Kowalscy kontra Kowalscy": Polsat zastępuje lukę w ramówce serialami z Ukrainy

Pustka po serialu komediowym zostanie wypełniona dwiema nadchodzącymi produkcjami, które z kolei będą bazować na ukraińskich pierwowzorach. Pierwszą propozycją Polsatu jest zapowiedziana jakiś czas temu polska wersja "Sługi narodu" - serialu, w którym wystąpił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W roli głównej zobaczymy Marcina Hycnara. Stacja ma już prawa do innego ukraińskiego serialu - "Domku na szczęście", w którym zagrają Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Zawierucha.

RadioZET.pl/Press.pl