Obserwuj w Google News

"Klub Północny": zwiastun nowego horroru od twórcy "Nawiedzonego domu na wzgórzu" [WIDEO]

2 min. czytania
20.09.2022 19:57
Zareaguj Reakcja

„Klub Północny” to nowy serial Netflixa dla fanów mocnych wrażeń. Horror w odcinkach od reżysera Mike’a Flanagana, twórcy hitów „Nawiedzony dom na wzgórzu” i „Nocna msza”, dostał właśnie pierwszy mrożący krew w żyłach zwiastun. Kiedy premiera?

Klub Północny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Klub Pólnocny” (org. „The Midnight Club”) Mike’a Flanagana to nowa propozycja Netflixa dla fanów opowieści z dreszczykiem. Reżyser „Nawiedzonego domu na wzgórzu”, „Nocnej mszy” oraz filmów „Gra Geralda” i „Doktor Sen” zadaptował głośną powieść Christophera Pike’a o grupie nieuleczalnie chorych nastolatkach, które opowiadają sobie straszne historie, by mieć co robić, podczas pobytu w hospicjum. Tym, co jest najbardziej poruszające w tej opowieści to fakt, że członkowie grupy – tytułowego Klubu Północnego – zawierają pakt. Ten, kto umrze następny, ma dać pozostałym znak z zaświatów. Makabryczna gra robi się coraz poważniejsza.

Redakcja poleca

„Klub Północny” – zwiastun 

Serial reklamowany jest zwiastunem, który właśnie ujrzał światło dzienne w mediach społecznościowych Netflixa. Materiał prezentuje się następująco:

„Klub Północny” – twórcy i obsada

Scenariusz na bazie motywów powieści „The Midnight Club” Christophera Pike’a powstał w głowie Mike’a Flanagana i Leah Fong, którzy są głównymi scenarzystami projektu. Flanagan jest też głównym reżyserem projektu. Twórca hitów Netflixa z gatunku horroru: „Gra Geralda”, „Nawiedzony dom na wzgórzu” czy „Nawiedzony dwór w Bly” stanął za kamerą wraz z Axelle Carolyn, Michaelem Fimognarim, Viet Nguyen oraz Morganem Beggsem. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Samantha Sloyan, Zach Gilford, Igby Rigney, Heather Langenkamp, Matt Biedel, Annarah Cymone Robert Longstreet, William Chris Sumpter czy Virginia Penney. 

„Klub Północny” – kiedy premiera?

Premiera dziesięcioodcinkowego serialu zapowiedziana jest na piątek 7 października na platfmormie streamingowej Netflix

Czytaj także:  „Bądźmy znów blisko“: nowy, pełen świątecznych barw plakat do filmu „Listy do M. 5“ [ZDJĘCIE]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netlifx/IMDB/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET