Obserwuj w Google News

„Animaniacy” wracają. Zobacz zapowiedź z udziałem samego Stevena Spielberga [WIDEO]

2 min. czytania
12.10.2020 14:31
Zareaguj Reakcja

„Animaniacy” to serial animowany wytwórni Warner Bros., który cieszył się wielką popularnością w latach 90., również w Polsce. Teraz serwis Hulu zapowiedział nową wersję słynnej animacji. Co już wiemy o rebootcie serialu „Animaniacy”?

„Animaniacy” wracają. Zobacz zapowiedź z udziałem samego Stevena Spielberga [WIDEO]
fot. Everett Collection/East News

„Animaniacy” (org. „Animaniacs”) to serial animowany, emitowany w latach 1993-1998, opowiadający o grupie tzw. „animków”, zamieszkujących wieżę wodną na terenie wytwórni Warner Bros. w Los Angeles. Bohaterowie mieli przeróżne przygody, często na planach najbardziej znanych filmów, kręconych na terenie wytwórni.

Częścią odcinków „Animaniaków” były też segemtny poświęcone przygodom dwóch myszy: Pinkiego i Mózga, którzy co noc mieli genialny plan przejęcia władzy nad światem. Ambitny plan, któremu jednak wciąż przeszkadzały jakieś przeciwności losu. Pinkie i Mózg mają również powrócić w nowej wersji serialu, o czym poinformował sam (animowany) Steven Spielberg w pierwszym klipie promocyjnym nowej wersji serialu.

Powstaje nowa dramatyczna wersja słynnego „Bajera z Bel-Air”

„Animaniacy” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun nowej wersji serialu. Materiał prezentuje się następująco:

Jak widzicie, w materiale wideo pojawia się sam Steven Spielberg, który opowiada bohaterom z „Parku Jurajskiego”, że zdecydował się zreanimować oryginalne postaci i przywrócić je do życia. 

„Animaniacy” – ekipa

Showrunnerem serialu jest Wellesley Wild, scenarzysta animacji, znany najlepiej ze swoje współpracy przy serialu „Family Guy”. Reżyserem nadzorującym prace nad nowymi odcinkami został Carl Faruolo. Producentami serialu są Steven Spielberg, a także szef oddziału animacji wytwórni Warner Bros., Sam Register, jak i dwóch dyrektorów z wytwórni Amblin Television: Justin Falvey i Darryl Frank.

„Animaniacy” – kiedy premiera?

Premiera pierwszy 13 odcinków nowego serialu zapowiedziana jest na 20 listopada. Wtedy pierwsza transza odcinków ma pojawić się na amerykańskiej platformie streamingowej Hulu. Wiadomo już, że serwis VOD zamówił od razu dwa sezony produkcji. W tym momencie nie wiadomo czy któryś polski serwis streamingowy wykupił prawa do produkcji.

Czytaj także:  "Wielkie kłamstewka" powrócą z 3. sezonem? Nicole Kidman zdradziła nowe szczegóły.