Zamknij

Znany piosenkarz skazany za gwałty. W więzieniu spędzi 13 lat

Patryk Wołosz
25.11.2022 15:31

Gwiazdor k-popu Kris Wu został skazany na 13 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie wykazało, że muzyk dopuścił się gwałtów na trzech kobietach.

Kris Wu skazany za gwałty
fot. -/AFP/East News

Kris Wu, znany również jako Wu Yifan, został zatrzymany w lipcu 2021 roku, kiedy do mediów zgłosiła się jedna z jego ofiar. Nastolatka opowiedziała o nadużyciach, jakich piosenkarz dopuszczał się wobec młodych kobiet. Sprawa trafiła do pekińskiego sądu dzielnicy Chaoyang.

Wu zarzucono, że upijał i wykorzystywał seksualnie swoje ofiary oraz że w 2018 roku zorganizował orgię. Jak podaje agencja Reutersa, sąd uznał go za winnego w czerwcu 2022, jednak dopiero w listopadzie podjął decyzję o wysokości kary. Kris Wu został skazany na 13 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo muzyk musi zapłacić równowartość prawie 84 milionów dolarów w związku z oszustwami podatkowymi.

Kim jest Kris Wu?

Kris Wu to aktor, piosenkarz i model kanadyjsko-chińskiego pochodzenia. W przeszłości współtworzył k-popową grupę EXO, później występował jako solista. Wystąpił także w kilku chińskich produkcjach filmowych i podjął próby podbicia Hollywood, pojawiając się w "xXx Reaktywacja".

Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród (Asian Influence Award, Sina Weibo Award) oraz jednej przeznaczonej dla najbardziej rozczarowującego aktora roku 2017 - Golden Broom Award.

Źródła: RadioZET.pl/Reuters.com/Posatnews.pl