Obserwuj w Google News

Wojciech Gąssowski był więźniem terrorystów. Widział, jak zabijają multimilionera

2 min. czytania
21.09.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Wojciech Gąssowski opowiedział przerażającą historię z terrorystami w roli głównej. Był jednym z więźniów zamachowców, którzy zamordowali na jego oczach człowieka.

Wojciech Gąssowski
fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Tragiczna opowieść Wojciecha Gąssowskiego. Piosenkarz przeżył chwile grozy, kiedy doświadczył ataku śmiertelnie niebezpiecznych terrorystów.

Wojciech Gąssowski był więźniem terrorystów

Życie artysty wydaje się lekkie, łatwe i przyjemne. Nic bardziej mylnego. Niekiedy sławy ze świata rozrywki są narażone na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu.

Wojciech Gąssowski postanowił wspomnieć tego typu moment ze swojego życia. W rozmowie z "Życiem na gorąco" wyjawił historię, która mogłaby być kanwą filmu sensacyjnego. Wiele lat temu Gąssowski razem ze swoją ówczesną partnerką - tancerką Małgorzatą Potocką i jej zespołem Sabat, występował podczas rejsów na wakacyjnych statkach. Jednostka Achille Lauro pływała po Morzu Śródziemnym. Bajkowy rejs okazał się prawdziwym horrorem. Statek wycieczkowy zaatakowali terroryści.

- Byliśmy na basenie i z głośnika padł komunikat, że trzeba go niezwłocznie opuścić - wspomina piosenkarz. - Był upał, statek płynął po Morzu Śródziemnym, więc potraktowaliśmy komunikat marginalnie. Potem był drugi, trzeci... W końcu wyszliśmy i zobaczyliśmy, co faktycznie się dzieje - opisuje Gąssowski.

Redakcja poleca

Wojciech Gąssowski był świadkiem egzekucji zakładnika

Okazało się, że na statek napadli palestyńscy terroryści, którzy postanowili zastraszyć załogę i pasażerów. Nie byli to jednak żadni amatorzy, a śmiertelnie niebezpieczni bandyci. Gąssowski wspomina, że był niezwykle przerażony i próbował dowiedzieć się, jak jest cel ataku. Widział na własne oczy, jak jeden z zakładników zostaje zabity strzałem w głowę. Był to słynny multimilioner, którego zwłoki terroryści wyrzucili do morza.

- Zagrożenie czuli wszyscy. Pytałem, czego od nas chcą - opowiada artysta. - Nie bardzo jednak wiedzieli, o czym mówię. Powtarzali, że gramy dla tych strasznych Amerykanów za dolary. Nie miałem żadnych argumentów, żeby zaprzeczyć, no ale i tak obeszli się z nami w miarę łaskawie - mówi Gąssowski.

Na szczęście piosenkarzowi i jego partnerce nic się nie stało. - My jako zakładnicy potrzebni im byliśmy do negocjacji. Widocznie doszło do jakiegoś porozumienia, po bodajże 52 godzinach, terroryści opuścili statek - zdradził gwiazdor.

Jak widać, niekiedy na pozór zwyczajny rejs statkiem może przerodzić się w prawdziwy koszmar.

Nie przegap
Brandon Lee, Heath Ledger, Aaliyah
10 Zobacz galerię
fot. Miramax/Courtesy Everett Collection/East News/ Ferrari Press/East News/Courtesy Everett Collection/East News