Obserwuj w Google News

Wnuczka Czesława Niemena cierpi na rzadką chorobę. Natalia Niemen wyznała bolesną prawdę

2 min. czytania
28.02.2023 16:38
Zareaguj Reakcja

Natalia Niemen, córka Czesława Niemena, opublikowała na Facebooku długi wpis, w którym poinformowała internautów, że jej pociecha walczy z rzadką chorobą genetyczną. U małej Danusi stwierdzono zespół Noonan. Natalia Niemen zdradziła, z jakimi trudnosciami musi zmagać się na co dzień.

Wnuczka Czesława Niemena jest cierpi na rzadką chorobę. Natalia Niemen wyznała bolesną prawdę
fot. EAST NEWS/Dzien Dobry TVN/BLAWICKI PIOTR, Facebook: NataliaNiemenOficjalnie

Natalia Niemen jest córką legendy polskiej sceny muzycznej, Czesława Niemena. Podobnie jak jej ojciec zamarzyła o zrobieniu kariery w muzyce. Dziś na swoim koncie ma zaskakujące aranżacje utworów napisanych przez swojego tatę. Prywatnie jest matką trzech pociech. Jedna z nich została dotknięta rzadką chorobą genetyczną.

Zobacz także: Tom Sizemore w stanie krytycznym. Lekarze rozkładają ręce

Wnuczka Czesława Niemena jest dotknięta zespołem Noonan

Natalia Niemen nie słynie z chęci afiszowania się swoim życiem prywatnym. Artystka chroni siebie i bliskich przed zbędnym rozgłosem, dzięki czemu unika kontrowersji i zapewnia rodzinie spokój. Niedawno postanowiła jednak rzucić nieco światła na trud, jaki podejmuje na co dzień, będąc mamą dotkniętej zespołem Noonan Danusi.

Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, jak wiele innych odmian takich chorób istnieje. U rodzica, który dowiaduje się, że jego dziecko choruje na chorobę rzadką, w pakiecie uczuć jest miejsce na lęk, szok, rozpacz, niepewność. Rozpoczyna się walka. Stajesz się kompletnie nowym człowiekiem. Doświadczenie cierpienia potrafi uczynić z człowieka chodzącą moc i mądrość. My, rodzice dzieci z chorobami rzadkimi jesteśmy innego typu rodzicami - zwierzyła się.

Natalia Niemen zdradziła, że jej córka ma za sobą kilka operacji, w tym operację serca. Dlatego jej zdaniem mała Danusia i inne dzieci zmagające się z rzadkimi schorzeniami zasługują na najwyższe uznanie.

Dzieci, o których dziś piszę, są niezwykle dzielne. To mali bohaterowie. Muszą zmagać się z rzeczami, które dla ich rówieśników dawno już nie stanowią problemu - przyznała.

28 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich. To dobra okazja, by pochylić się nad problemami osób, które zostały dotknięte przez nieuleczalne schorzenia genetyczne.

Zobacz także: John Schneider w żałobie. Nie żyje jego żona

Wnuczka Czesława Niemena cierpi na schorzenie genetyczne. Czym jest zespół Noonan?

Zespół Noonan wywołany jest rzadką mutacją genetyczną, która warunkuje nieprawidłowy rozwój twarzoczaszki i serca. Osoby dotknięte zespołem Noonan często charakteryzuje niskorosłość oraz upośledzenie umysłowe. Do charakterystycznych objawów zespołu Noonan zalicza się wady rozwojowe serca, niedosłuch lub głuchotę, dysmorfię twarzy oraz ciemne odbarwienia na skórze.

Redakcja poleca

Źrodła: RadioZET.pl/Facebook: NataliaNiemenOficjalnie