Obserwuj w Google News

Gąsowski odchodzi z Polsatu po zwolnieniu Skrzyneckiej z „Twoja twarz brzmi znajomo”

2 min. czytania
07.01.2023 09:14
Zareaguj Reakcja

Piotr Gąsowski poinformował, że odchodzi z programu „Twoja twarz brzmi znajomo” w geście solidarności ze zwolnioną z show Katarzyną Skrzynecką. Prezenter opublikował emocjonalne oświadczenie. Czyżby wraz z pojawieniem się w Polsacie Edwarda Miszczaka gwiazdy stacji czekała seria zwolnień?

twoja-twarz-brzmi-znajomo-gąsowski-odchodzi-z-polsatu-razem-ze-skrzynecką
fot. ADAM JANKOWSKI/EAST NEWS

Widzów programu „ Twoja twarz brzmi znajomo” w najnowszym sezonie czekają naprawdę duże zmiany. Jeszcze w grudniu Polsat poinformował, że z show pożegnał się Michał Wiśniewski, a wkrótce współpracę zerwano także z Katarzyną Skrzynecką. Spekuluje się, że zwolnienia mają związek z pojawieniem się nowego dyrektora programowego w słonecznej stacji. Edward Miszczak miał wyrzucić Skrzynecką z konkretnego powodu. Z kolei Wiśniewski, który był ponoć ulubieńcem Niny Terentiew, nie mógł już liczyć na podobne względy u nowego szefa. Okazuje się, że na tych dwóch pożegnaniach się nie skończy. Piotr Gąsowski opublikował emocjonalne oświadczenie, w którym poinformował o odejście z Polsatu.

Redakcja poleca

„Twoja twarz brzmi znajomo”. Gąsowski odchodzi z Polsatu razem ze Skrzynecką

Michał Wiśniewski w rozmowie z Faktem zapewniał, że nie ma żalu do Edwarda Miszczaka, który jako szef telewizji ma prawo ułożyć wszystko po swojemu. Zaapelował jednak do nowego dyrektora programowego, by postarał się nie zniszczyć tego, co zbudowała Nina Terentiew. Z kolei Katarzyna Skrzynecka zdążyła już zabrać głos i pożegnać się z widzami i ekipą tworzącą „TTBZ”. Później w komentarzach pod jednym z postów podkreśliła, że odejście z show nie było jej decyzją.

Media spekulowały, że wkrótce z programem może pożegnać się także Piotr Gąsowski. Z tekstu Wirtualnej Polski dowiadujemy się, że sam prezenter spodziewał się zwolnienia.

- To jest wiadomość, która mnie totalnie, nieprzyjemnie zaskoczyła. (…) Jutro napiszę więcej na moim profilu! Ułatwię tym samym decyzję w mojej sprawie decydentom! Wszystko się kiedyś kończy… - napisał Gąsowski w komentarzu pod pożegnalnym wpisem Skrzyneckiej.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Niedługo później na profilu prezentera pojawiło się poruszające oświadczenie, w którym poinformował widzów, że żegna się z Polsatem.

- Mówi się często: „czas na zmiany”… Podziękowano Kasi. To ja też Kasiu najserdeczniej, jak umiem Tobie dziękuję (…) Ten program będzie miał już inną, przynajmniej dla mnie, Twojego serdecznego kumpla, „nieznajomą twarz” ! Odchodzę wraz z Tobą - napisał, a Skrzynecka nazwała jego zachowanie „bohaterskim gestem honoru”.

Gwiazdy miały wcześniej odbyć szczerą rozmowę telefoniczną. Następnie wymieniły się uprzejmościami na mediach społecznościowych. Decyzję prezentera skomentowała osoba związana z produkcją programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, z którą rozmawiali dziennikarze WP.

- Pewnie poczuł, że Miszczak zwolniłby i jego, więc postanowił, że zrobi to sam - podsumowało źródło portalu.

Polsat tłumaczy wymianę gwiazd programu chęcią odświeżenia formatu. Myślicie, że tak radykalne zmiany spodobają się widzom stacji?