Obserwuj w Google News

Lider Budki Suflera przeszedł operację. Uczy się chodzić

2 min. czytania
17.01.2023 21:57
Zareaguj Reakcja

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera miał poważną operację i na nowo uczy się poruszać. Co dalej z zespołem? Budka Suflera zawiesi działalność?

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera
fot. Krzysztof Radzki/East News

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera na początku stycznia poinformował, że czeka go operacja. W związku z zabiegiem grupa odwołała występ na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11 stycznia lider zespołu przeszedł operację ortopedyczną w jednym z lubelskich szpitali. Jak wyznał w najnowszym wywiadzie, operacja się udała, lecz teraz czeka go rekonwalescencja, przez co powrót na scenę w najbliższym czasie jest wykluczony. 

Redakcja poleca

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera jest po operacji 

67-letni perkusista przeszedł zabieg wymiany stawu biodrowego. Obecnie muzyk przebywa w domu i uczy się chodzić, lecz na razie ruchom towarzyszy dotkliwy ból. Na szczęście z każdym dniem sytuacja zmierza ku lepszemu. 

To są niestety zabiegi krwawe i bardzo bolesne, ale niezbędne. Ortopedia jest dziś na najwyższym poziomie technologicznym - powiedział Plejadzie Tomasz Zeliszewski.

Lider Budki Suflera na razie nie może wrócić do koncertowania. Nie wyobraża sobie jednak brania kogoś na zastępstwo, bo jak podkreśla, Budka Suflera to zespół, a nie projekt. Kiedyś, gdy podobna sytuacja dotyczyła Krzysztofa Cugowskiego, grupa cierpliwie czekała do jego powrotu.

Tomasz Zeliszewski podkreśla, że nie ma mowy o zawieszeniu Budki Suflera. Po przerwie grupa wraca do regularnych występów oraz będzie promowała nową płytę zatytułowaną "Skaza". Muzyk nie jest w stanie określić, kiedy zdrowie pozowali mu wrócić na scenę, ale uspokaja, że to na pewno nastąpi. 

Alicja Majewska jest w złym stanie? Gwiazda "The Voice Senior" przerwała milczenie