Obserwuj w Google News

Psycholożka ocenia Tomasza Komendę. „W tej sprawie nie ma nic normalnego!”

2 min. czytania
05.04.2023 11:15
Zareaguj Reakcja

Temat Tomasza Komendy ponownie zaczął interesować media. Wyszło na jaw, że niesłusznie skazany Polak odciął się od rodziny i uchyla się od obowiązku alimentacyjnego. Jego była partnerka, Anna Walter, ujawniła, na co Komenda przeznacza przyznane mu pieniądze.

Psycholożka ocenia Tomasza Komendę. „W tej sprawie nie ma nic normalnego!”
fot. Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News

Po 18 latach wymiar sprawiedliwości uznał jego niewinność. Wychodząc na wolność, Tomasz komenda miał nadzieję, że zdoła ułożyć sobie życie u boku Anny Walter. Zdecydowanie pomogłyby mu w tym pieniądze, które mu przyznano. Komenda wywalczył w sądzie całkiem pokaźną sumę. Dostał prawie 13 milionów złotych.

Zobacz także: Tomasz Komenda chciał dostać więcej pieniędzy. Podał oszałamiającą kwotę

Anna Walter ujawniła, na co Komenda wydaje pieniądze

Anna Walter zwróciła się do mediów, by opowiedzieć o swoich problemach. Okazuje się, że jej nadzieje na zbudowanie szczęśliwego domu u boku Tomasza Komendy były płonne. Mało tego! Komenda ma uchylać się od obowiązku alimentacyjnego.

Komenda nie różni się niczym od Królikowskiego i innych alimenciarzy, a teraz chce odwoływać się od 4500 zł alimentów - żaliła się w rozmowie z „Super Expressem” Walter.

Ujawniła, że Komenda chętnie wydaje pieniądze na różnego rodzaju rozrywki.

Milioner, który wydaje 2 razy tyle na używki, alko i przypadkowe koleżanki - powiedziała.

Na zachowanie Tomasza skarżą się też inni członkowie jego rodziny. Komenda miał zerwać kontakty z matką i odwrócić się od brata. Jak jego postępowanie ocenia psycholożka?

Zobacz także: Mama Tomasza Komendy gorzko o synu: „On mnie pochował żywcem” 

Psycholożka ocenia Tomasza Komendę

„Fakt” dotarł do psycholożki, która zgodziła się rzucić fachowym okiem na postępowanie Komendy. Zwróciła uwagę na bolesną i bez wątpienia traumatyczną przeszłość poszkodowanego przez wymiar sprawiedliwości Polaka.

Czy człowiek, który 18 lat spędził w więzieniu i nagle dostaje 13 mln zł, może być oceniany tak samo, jak "normalny" człowiek? W tej sprawie nie ma nic normalnego! Ten człowiek jest pozbawiony normalnego życia od przeszło 20 lat! - powiedziała.

Psycholożka oceniła, że Komenda może mieć poważne problemy w budowaniu relacji z innymi ludźmi.

Ten człowiek po prostu nie umie żyć. To jest moja diagnoza. Ani układać z nikim relacji. Nie miał szansy się tego nauczyć w więzieniu - stwierdziła.

Powiedziała także, że Tomasz Komenda został ukształtowany przez więzienne środowisko. Po wyjściu z zakładu karnego nikt nie zapewnił mu opieki specjalistów, którzy mogliby pomóc mu w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Dali mu 13 mln zł i po sprawie. A gdzie był kurator i opieka społeczna? Gdzie pomoc psychologiczna? To, co się teraz dzieje to jest pogłębienie jego traum i tragedii. Został wystawiony na publiczne ataki, a nie wiemy, co tak naprawdę z nim się dzieje - oceniła.
Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Fakt.pl/SE.pl