Obserwuj w Google News

To dlatego wyrzucili Jakimowicza z TVP. Ujawniono treść wypowiedzenia

2 min. czytania
18.07.2023 13:53

Jarosław Jakimowicz został zawieszony przez TVP. Kontrowersyjny gwiazdor miał sobie pozwalać na „nieprzyzwoite zachowania” i dlatego przestanie pojawiać się w programach Telewizji Polskiej. Na jaw wypłynęła treść wypowiedzenia, które otrzymał. Przez co stracił pracę?

to-dlatego-wyrzucili-jarosława-jakimowicza-z-tvp-ujawniono-treść-wypowiedzenia
fot. Pawel Wodzyński/East News

Jarosław Jakimowicz nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Najpierw stracił posadę w „Pytaniu na Śniadanie”. Niedługo później zaczął skarżyć się na obniżenie pensji za wystąpienia w programie „Jedziemy” Michała Rachonia. To był jednak jedynie przedsmak jego problemów. Nagle Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła decyzję o zwolnieniu pracownika z „ W kontrze”. Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że dni Jakimowicza w TVP Info zostały już policzone. Krótko po publikacji artykułu TAI zawiesiła gwiazdora z uwagi na liczne skargi. W odpowiedzi Jakimowicz zaatakował Telewizję Polską. Teraz na jaw wyszło, jak argumentowano jego zwolnienie z pracy.

Jarosław Jakimowicz pozwalał sobie na za dużo? Znamy przyczyny jego zwolnienia z TVP

Po wyrzuceniu z pracy Jarosława Jakimowicza w Telewizji Polskiej miano wprowadzić zaskakujące procedury. Jego karta wejściowa została zablokowana, a ochrona poinformowana, by pod żadnym pozorem nie wpuszczała go teren stacji.

Według informacji portalu wirtualnemedia.pl z Jakimowiczem „ nikt nie mógł dłużej wytrzymać”. - Mnożyły się skargi od współgospodyń programu, od ekipy technicznej itd. - przekazał informator. W końcu TAI zadecydowała o zakończeniu współpracy z kontrowersyjnym gwiazdorem.

Redakcja poleca

- W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych - miał argumentować swoją decyzję Michał Adamczyk.

O jakie „nieprzyzwoite zachowania” chodzi? Dziennikarze Pudelka porozmawiali z „menedżerem TVP wysokiego szczebla”, który zdradził, co znalazło się w wypowiedzeniu Jakimowicza. Czego dopuścił się skandalista? - Bezpośrednim powodem rozstania z Jakimowiczem były seksistowskie i przemocowe relacje w miejscu pracy, konkretnie wulgarne wyzwiska do kobiet i tak też ma wpisane na wypowiedzeniu współpracy - ujawniło źródło portalu.

Największe skandale Jarosława Jakimowicza. Co zrobił gwiazdor TVP Info?
4 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News