Obserwuj w Google News

Ewa Gorzelak zrezygnowała z kariery aktorskiej dla syna. „On mi umierał na rękach”

2 min. czytania
04.11.2023 07:30
Zareaguj Reakcja

Ewa Gorzelak była u szczytu sławy. Występowała m.in. w serialu „Na Wspólnej”, ale nagle zniknęła z ekranów. Okazało się po latach, że musiała ratować syna. Teraz Ewa Gorzelak ma misję, aby pomagać innym.

Syn Ewy Gorzelak umierał na jej rękach. Teraz aktorka pomaga innym
fot. screen/Instagram @ewa_gorzelak

Ewa Gorzelak mogła być jedną z bardziej rozpoznawalnych aktorek. Widzowie zapamiętali ją z roli Gabrieli w serialu TVN „Na Wspólnej”. W pewnym momencie Gorzelak zrezygnowała z grania w produkcji, a wątek jej postaci został zakończony. Okazało się, że syn aktorki Franciszek zmagał się z nowotworem. Ewa Gorzelak poświęciła rozwijającą się karierę, aby pomóc mu w walce z chorobą.

Syn Ewy Gorzelak miał małe szanse na przeżycie

U Franciszka, syna Ewy Gorzelak, zdiagnozowano nowotwór u podstawy czaszki – miał wtedy jedynie rok. Lekarze dawali mu jeden procent szans na to, że przeżyje. Ewa Gorzelak opowiedziała po latach w wywiadzie dla tygodnika „Na Żywo”, jak to na nią wpłynęło.

– On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie – mówiła aktorka.

Redakcja poleca

Lekarze nie mogli dać rady nowotworowi, a Ewa Gorzelak postanowiła zacząć się modlić z myślą, że to pomoże jej synowi.

– Kiedy medycyna powoli rozkłada ręce, pojawia się wielka nadzieja, że jest jeszcze, a może przede wszystkim, ktoś, na kim można się wesprzeć, do kogo można się zwrócić, poprosić o opiekę, po prostu się pomodlić – wyznała tygodnikowi „Na Żywo”.

Franciszkowi udało się pokonać raka mimo nikłych szans na przeżycie.

Ewa Gorzelak pomaga potrzebującym. Czy wróci do telewizji?

Doświadczenia Ewy Gorzelak sprawiły, że postanowiła pomóc tym, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji co ona. Aktorka założyła fundację, która dziś zatrudnia około trzydziestu wolontariuszy.

– Po leczeniu Ryśka wróciłam na ten oddział, mając już olbrzymie doświadczenie i wiedzę, jak można pomóc. I tak przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" powstała Fundacja "Nasze Dzieci", której prezesem nadal jestem – powiedziała w wywiadzie dla magazynu „Opiekun”.

Dziś oprócz działalności charytatywnej Ewa Gorzelak zajmuje się graniem w teatrach dla dzieci. Czy aktorka wróciłaby do telewizji? Tak powiedziała w „Dzień dobry TVN”: – Ja jestem dosyć aktywna w mojej pracy, ta praca ma bardzo duży wachlarz i spektrum możliwości. Gdy przyjdzie do mnie coś nowego telewizyjnego, jakaś produkcja, jestem na to zawsze otwarta i chętna.

Nie przegap
Te gwiazdy są nieuleczalnie chore. Niektóre z ich chorób prowadzą do śmierci
7 Zobacz galerię
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News + zz/NPX/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News + Rex Features/East News