Obserwuj w Google News

Skandal na królewskim dworze. Miała gorący romans z własnym szwagrem?

2 min. czytania
04.12.2023 21:17
Zareaguj Reakcja

Gorąco u hiszpańskiej monarchii. Wszystko przez szwagra królowej Letizii, Jaime’a Del Burgo. Mężczyzna próbował udowodnić, że mieli romans. Pokazał nawet zdjęcie, jednak internauci szybko ustawili go do pionu.

Królowa Letizia miała romans ze szwagrem?
fot. Andrews Archie/ABACA/Abaca/East News

Królowa Letizia od 2004 roku jest żoną hiszpańskiego króla Filipa VI Burbona. Para doczekała się dwóch córek – Eleonory, księżnej Austrii, oraz Zofii, infantki Hiszpanii. Letizia i Filip formalnie od 2014 roku są parą królewską. Stało się tak, gdy Jan Karol I Burbon podpisał akt abdykacji. Do tej pory od hiszpańskich royalsów afery i skandale trzymały się z daleka. Czy ktoś chce specjalnie zaszkodzić królowej? Do tej pory jej wizerunek był nieskazitelny.

Zobacz także:  Książę Harry dobitnie upokorzony. Tego ciosu długo nie zapomni

Królowa Letizia miała romans ze szwagrem?

Jaime Del Burgo był przyjacielem królowej Letizii jeszcze z czasów dzieciństwa. W 2012 roku, po zaledwie dwóch miesiącach randkowania, wziął ślub z Telmą – siostrą monarchinii. Para rozwiodła się w 2016 roku. Jaime Del Burgo najwidoczniej chce nieźle namieszać w rodzinie królewskiej, a przy okazji wypromować swoją książkę „Letizia i ja”.

Jaime w pozycji „Letizia i ja” opowiada oczywiście o relacjach z królową. W książce można przeczytać, że romans królowej i jej szwagra nie zakończył się zbyt szybko. Mieli wymieniać soczyste wiadomości jeszcze długo po ślubie kobiety z królem Filipem VI. Del Burgo na dowód swoich słów postanowił opublikować na platformie „X” selfie królowej, które wykonała, będąc w ciąży. Na zdjęciu jest owinięta szalem, który należał do Del Burgo.

„Kochanie. Noszę twój szal. To tak, jakbym czuła cię przy sobie. Dba o mnie, chroni mnie. Odliczam godziny do chwili, kiedy znów się spotkamy. Kocham cię” – miała rzekomo napisać królowa Letizia.

Redakcja poleca

Internauci szybko zaatakowali Del Burgo. Meżczyzna zdążył skasować post, ale w sieci nic nie ginie. Obrońcy królowej Letizii pisali, że takie zdjęcie nie jest dowodem, a treść rzekomej wiadomości mógł sobie zwyczajnie wymyślić. Gdyby opublikował screen, to można by jeszcze dywagować nad jego prawdziwością.

Dziennikarz Jaime Penafiel zabrał głos w sprawie, mówiąc, że królowa Letizia była miłością Del Burgo, ale relacja definitywnie zakończyła się, gdy kobieta poznała Filipa, przyszłego króla. Z kolei rzecznik hiszpańskiej rodziny królewskiej wolał nie komentować medialnych doniesień. Zapytany o sytuację przez „Daily Mail” odmówił wypowiedzi.

Źródło: Radio ZET/X/Daily Mail

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak