,

Roksana Węgiel jest przeciwko aborcji? Otwarcie odpowiedziała. "Jestem pewna"

27.03.2023 12:30

Roksana Węgiel postanowiła po raz kolejny wypowiedzieć się na temat aborcji. Czy deklarująca się jako wierząca 18-letnia wokalistka jest zdecydowanie przeciwko usuwaniu ciąży? Młoda gwiazda otwarcie odpowiedziała.

Roksana Węgiel
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / EAST NEWS

Roksana Węgiel jest bardzo młoda, ale ma już na swoim koncie międzynarodowe sukcesy, których mogą jej pozazdrościć bardziej doświadczone wokalistki. Zwyciężczyni Eurowizji Junior i "The Voice Kids" ma już 18 lat i doskonale radzi sobie na rynku muzycznym. Nie może także narzekać na życie prywatne - w styczniu 2023 roku potwierdziła związek z producentem muzycznym Kevinem Mglejem. Roxie nie ukrywa, że jest osobą wierzącą, o czym po raz kolejny opowiedziała w podcaście Karola Paciorka "Imponderabilia". Przy okazji młoda gwiazda zdradziła, jakie ma zdanie na temat aborcji i czy zdecydowałaby się na usunięcie ciąży.

Roksana Węgiel o usunięciu ciąży. Gwiazda jest przeciwniczką aborcji?

Roskana Węgiel przyznała, że sama nigdy nie zdecydowałaby się na aborcję. Nie pozwala jej na to głęboka wiara. Wokalistka jednak zdaje sobie sprawę, jak skomplikowany jest to temat i nie ma zamiaru oceniać innych. Roxie rozumie, że ciężarne kobiety powinny mieć prawo do decydowania o swoim ciele.

- Jak się wypowiedziałam na temat aborcji, to ludzie zaczęli mnie hejtować, wytykać, że jak ja się śmiem nazywać katoliczką (...) Nie zrobiłabym aborcji, chociaż to jest tak ciężki temat. (...) Jestem pewna, bo mam mocne przekonanie, że nic nie dzieje się bez powodu, chociaż są różne sytuacje, jeśli płód jest uszkodzony (...) Nie chcę się nawet stawiać w tej sytuacji, więc uważam, że każda kobieta powinna mieć wolną wolę, bo to nie jest łatwy temat. Najprościej skomentować to z boku. W piśmie świętym jest jasno zaznaczone, że Bóg daje nam wolną wolę - wyjaśniła.

Węgiel zdradziła także w rozmowie, kiedy wiara stała się bardzo ważna w jej życiu.

Roksana Węgiel o nawróceniu. Piosenkarka opowiedziała o Bogu i wierze

W rozmowie z Karolem Paciorkiem Roksana Węgiel poinformowała, że głęboka wiara w Boga towarzyszy jej od najmłodszych lat. Duże znaczenie miało nawrócenie rodziców wokalistki. 18-latka przyznała, że wiara sprawiła, że jej życie się odmieniło.

- Był taki moment, w którym miałam z osiem lat, ale moi rodzice bardzo się nawrócili, bo oni nie byli jakoś mega wierzący. (...)  I wtedy zaczęły się dziać naprawdę niesamowite rzeczy. Ja wtedy też zaczęłam tym faktycznie żyć. Czułam, że jak mam dobrą relację z Bogiem, to wszystko się fajnie układa. Wtedy też czuję się spokojniejsza i inaczej funkcjonuję - opisywała.

Dobrze, że Roksana rozumie, że aborcja nie jest sprawą, o której powinno się decydować za kobiety.

loader

Logo radiozet Dzieje się