,

Roksana Węgiel wyznała prawdę. Mówi, do czego zmusili ją mężczyźni. "Byłam nieświadoma"

20.03.2023 15:43

Roksana Węgiel skończyła 18 lat i od pewnego czasu lansuje dość śmiały wizerunek. Wokalistka już wcześniej bywała krytykowana za zbyt wyzywające stroje i makijaże, lecz okazuje się, że do takiego image'u młoda artystka została przymuszona. Roxie Węgiel opowiedziała o bezwzględnych prawidłach show-biznesu, którym musiała się poddać, żeby "lepiej się sprzedać". 

Roksana Węgiel
fot. Pawel Wodzynski/East News

Roksana "Roxie" Węgiel od czasu zwycięstwa w "The Voice Kids" i udziału w Eurowizji Junior w 2018 roku przeszła ogromną zmianę. 18-letnia piosenkarka definitywnie zerwała z wizerunkiem dziecięcej gwiazdki. Spore zmiany zaszły także w jej życiu osobistym. Jeszcze przed wejściem w pełnoletność Roxy Węgiel związała się z 26-letnim Kevinem Mglejem, który ma dziecko z poprzedniego związku. Zmiany wizerunkowe piosenkarki najwyraźniej niezbyt dobrze przyjęto w Telewizji Polskiej, bo Roksana Węgiel pożegnała się z posadą w "You Can Dance - Nowa generacja". Ale artystka i tak nie ma powodów do narzekań. Niedawno 18-letnia Roxie wyznała, w jakim wieku dorobiła się okrąglutkiego miliona. 

Roksana Węgiel zmieniła wizerunek pod presją mężczyzn

Niestety sława ma swoje cienie i blaski. Mimo że Roksana Węgiel weszła w świat show-biznesu będąc młodziutką nastolatką, nie mogła liczyć na taryfę ulgową. Otoczenie wręcz naciskało na dziewczynę, żeby zmieniła wizerunek na bardziej kobiecy. Roksana Węgiel przyznała w wywiadzie, że zrobienia z niej typowej lolitki domagali się głównie mężczyźni. 

Patrząc na mnie jak na produkt, oni stwierdzili, że lepiej sprzeda się po prostu kobieta, niż dziecko. Oczywiście ja też nie byłam wtedy nieświadoma tego, co się dzieje wokół mnie. Ja wiedziałam, że to jest taki zabieg, aczkolwiek mocno się temu wtedy nie sprzeciwiałam - wyznała w rozmowie z Natemat.pl Roksana Węgiel. 

Showbiznesowe realia okazały się brutalne. Roxie przyznała, że jeszcze wtedy za mało znaczyła, żeby skutecznie postawić na swoim. W rezultacie dała się postarzyć wbrew swojej woli, czego jednak wielu odbiorców nie wiedziało i krytykowało ją za zbyt dojrzały image, jak gdyby to był jej wybór. 

Roksana Węgiel skończyła 18 lat
10 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News
loader

Logo radiozet Dzieje się