Rick Allen zaatakowany. Perkusista Def Leppard odniósł obrażenia głowy

16.03.2023 20:14

W poniedziałek Rick Allen, perkusista Def Leppard, został zaatakowany w pobliżu hotelu Four Seasons przy plaży Fort Lauderdale na Florydzie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, poinformowali, że poszkodowany odniósł obrażenia głowy. Zatrzymano nastolatka, który usłyszał między innymi zarzuty pobicia i stosowania przemocy wobec osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Rick Allen z zespołu Def Leppard
fot. mpi04/Associated Press/East News

Rick Allen, perkusista zespołu Def Leppard, został zaatakowany w pobliżu plaży Fort Lauderdale na Florydzie. Policyjne źródła informują, że do zdarzenia doszło, kiedy Allen palił papierosa przed hotelem. Napastnik zaczaił się za słupem, a następnie wbiegł w perkusistę, powalając go na ziemię. Podczas upadku muzyk uderzył głową o chodnik. Kobieta, która wyszła na zewnątrz, by pomóc Rickowi, również została zaatakowana. Agresywny mężczyzna rzucił ją na ziemię, a następnie chwycił za włosy i zaciągnął za drzwi. Krótko po tym uciekł. Został aresztowany, gdy zdemolował kilka aut zaparkowanych w garażu kolejnego hotelu.

Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec Ohio, który na Florydzie spędzał ferie. Nastolatek usłyszał między innymi dwa zarzuty pobicia i jeden zarzut stosowania przemocy wobec osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Szczegółowe informacje na temat stanu Allena nie są znane. Zespół Def Leppard do tej pory nie odniósł się do zdarzenia.

Zobacz także: Jack Johnson boi się o swoje życie. Psychofanka nie dawała mu spokoju

Rick Allen z zespołu Def Leppard stracił rękę

W 1984 roku Rick Allen spowodował wypadek drogowy. Próbując wyprzedzić inny samochód, muzyk stracił panowanie nad swoim pojazdem. Corvetta, którą prowadził, uderzyła w mur, a następnie wjechała na pole. Perkusista stracił wówczas lewą rękę. Choć lekarzom udało się ją przyszyć, wkrótce w ranę wdało się zakażenie i ostatecznie podjęto decyzję o amputowaniu kończyny.

Rick Allen nauczył się grać na perkusji, używając obu stóp i prawej ręki. Umożliwia mu to specjalnie przystosowany elektroniczny zestaw perkusyjny. Dwa lata po wypadku muzyk wrócił do koncertowania.

loader

Źródło: RadioZET.pl/Deadline.com