Obserwuj w Google News

"Pytanie na śniadanie" żegna Łukasza Nowickiego. Widzowie lamentują. "Zostaniemy z Cichopek"

2 min. czytania
29.06.2023 11:05
Zareaguj Reakcja

Informacja o odejściu Łukasza Nowickiego z "Pytania na śniadanie" zasmuciła widzów. Telewizja Polska oficjalnie pożegnała dziennikarza, a fani ubolewają nad tym, że to właśnie on pożegnał się ze śniadaniówką.

"Pytanie na śniadanie" żegna Łukasza Nowickiego
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

" Pytanie na śniadanie", jak przystało na śniadaniowy format, przyciąga widzów przed ekrany nie tylko różnorodną tematyką, ale także lubianymi prowadzącymi. Nie jest tajemnicą, że jednym z filarów sukcesu formatu są jego gospodarze. W produkcji TVP serca widzów od 2010 roku podbijał Łukasz Nowicki. Dziennikarz wywołał niemałe zamieszanie, informując w sieci, że zdecydował się na rozstanie z "Pytaniem na śniadanie" po 13 latach i chce się skupić między innymi na pracy w teatrze. Dziś po raz ostatni pojawił się w porannym programie Telewizji Polskiej.

Łukasz Nowicki po raz ostatni w "Pytaniu na śniadanie". Produkcja pożegnała dziennikarza

Na profilu "Pytania na śniadanie" na Instagramie pojawiła się zapowiedź dzisiejszego odcinka, w którym po raz ostatni pojawił się duet Łukasza Nowickiego i Małgorzaty Opczowskiej. Z kolei na profilu TVP pojawiły się archiwalne zdjęcia dziennikarza, na najstarszym z nich możemy zobaczyć, jak prezentował się w 2009 roku.

- Jak widać, humory dopisują. Małgorzata Opczowska i Łukasz Nowicki wyciskają ten ostatni wspólny program jak cytrynę! - czytamy.

W relacji na profilu śniadaniówki pojawił się między innymi wpis Opczowskiej, która żegnała kolegę z programu.

- Łukaniu. Pracujemy razem od 9 lat! Jutro nasz ostatni czerwony dywan. Nie dociera to do mnie. Kto będzie mnie tak gotował na wizji? Z kim będę sobie wbijała szpileczki? (...) Dziękuję za każdy wspólny dzień pracy, to dla mnie ogromna przyjemność, frajda i przywilej! Rozwijaj skrzydła! - pisała prezenterka.

Pod postem ukazały się liczne komentarze widzów TVP. Pojawiły się opinie, że z "Pytania na śniadanie" znika jeden z najlepszych prowadzących, bez którego program wiele straci.

Redakcja poleca

Łukasz Nowicki znika z "Pytania na śniadanie". Śniadaniówka TVP straci widzów?

W komentarzach internauci podkreślali, że Łukasz Nowicki był świetnym prowadzącym i ozdobą "Pytania na śniadanie". Pojawiły się nawet opinie, że radził sobie o wiele lepiej niż Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski i program straci na jakości po jego zniknięciu.

- Najgorsze jest to w tym wszystkim, że zostaniemy z Cichopek i Kurzajewskim jako prowadzącymi. Coraz rzadziej ogląda się "Pytanie na śniadanie".

- Panie Łukaszu, bez pana będzie smutno. Mało jest tak kulturalnych i na poziomie, a nade wszystko tak dowcipnych osób.

- Szkoda, bardzo szkoda, będzie brakowało najbardziej naturalnego i spontanicznego prowadzącego.

- Najlepszy prowadzący pan Łukasz. Uwielbiam ten uśmiech - czytamy.

Na szczęście widzowie będą mieli okazję oglądać Łukasza Nowickiego w innym programie TVP.