Obserwuj w Google News

Przełom w sprawie Marilyna Mansona. Esmé Bianco wycofała oskarżenia

2 min. czytania
26.01.2023 14:57
Zareaguj Reakcja

Esmé Bianco wycofała oskarżenia wobec swojego byłego partnera Marilyna Mansona. Po niemal dwóch latach artysta został oczyszczony z zarzutów gwałtu i przemocy na tle seksualnym. To jednak wcale nie oznacza, że muzyk może odetchnąć z ulgą.

Przełom w sprawie Marilyna Mansona. Esmé Bianco wycofała oskarżenia
fot. Backgrid/East News, MPNC

Mariln Manson i jego była partnerka, Esmé Bianco, doszli do porozumienia. Aktorka "Gry o tron" zgodziła się na wycofanie oskarżeń wobec muzyka po niemal dwuletniej batalii sądowej.

Zobacz także: Marilyn Manson znowu pozwany. Aktorka wniosła kolejne oskarżenie

Esmé Bianco wycofała zarzuty

W kwietniu 2021 roku aktorka znana z "Gry o tron", a prywatnie była partnerka Marilyna Mansona, oskarżyła go o gwałt i przemoc na tle seksualnym. Tym samym dołączyła do grupy kobiet, które zdecydowały się przerwać milczenie na temat nadużyć, których rzekomo dopuścił się wobec nich Manson.

Po trwającej niemal dwa lata medialnej przepychance aktorka i muzyk doszli do porozumienia. Dziennikarze Rolling Stone ustalili, że Bianco wycofała swoje zarzuty.

Pani Bianco zgodziła się wycofać swoje oskarżenia wobec Briana Warnera [Marilna Mansona — red.] i Marilyn Manson Inc, by móc ruszyć do przodu w swoim życiu i karierze — skomentował Jay Ellwanger, prawnik aktorki.

Zakulisowe ustalenia dotyczące umowy pomiędzy byłymi partnerami pozostają tajemnicą.

Redakcja poleca

Marilyn Manson oskarżony o nadużycia seksualne

Esmé Bianco zarzuciła Mansonowi serię nadużyć seksualnych, których miał dopuścić się w czasie, gdy aktorka i muzyk byli w nieformalnym związku. Gwiazda "Gry o tron" oskarżyła Warnera o gwałt i przemoc na tle seksualnym. Nie była jedyna.Przeciwko Mansonowi wystąpiło około 15 kobiet.

Według ustaleń mediów muzyk miał dopuszczać się zarzucanych mu czynów od lat 90. Rockman miał stosować wobec swoich partnerek kary cielesne, takie jak więżenie ich w przeznaczonym do tego pomieszczeniu, gdy te nie były mu posłuszne. Dodatkowo miał uciekać się do stosowania przemocy psychicznej i manipulacji.

Nic nie wskazuje na to, by Manson miał wkrótce całkiem oczyścić swoje imię, choć jakiś czas temu zamieścił na Instagramie post, w którym zapowiedział, że w przyszłości odpowie na ciążące na nim zarzuty.

Źródła: RadioZET.pl/TheGuardian.com