Zamknij

Pogrzeb Jana Nowickiego. Znamy szczegóły ceremonii pogrzebowej aktora

08.12.2022 14:46

Jan Nowicki nie żyje, w wieku 83 lat zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Ujawniono już szczegóły ceremonii pogrzebowej artysty. Nowicki jeszcze za życia zaplanował swój pochówek.

Jan Nowicki
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Jan Nowicki nie żyje. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zmarł 7 grudnia 2022 roku w wieku 83 lat w swoim domu w Krzewencie. Pozostawił pogrążonych w żałobie najbliższych, współpracowników oraz oddanych fanów. W ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu ukochana żona Anna. Według medialnych doniesień artysta był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Ujawniono już szczegóły ceremonii pogrzebowej Jana Nowickiego.

Jan Nowicki nie żyje. Szczegóły pogrzebu wybitnego polskiego aktora

Jak poinformował "Super Express", ceremonia pogrzebowa Jana Nowickiego odbędzie się w środę 14 grudnia o godzinie 13.00. Po mszy żałobnej w kościele parafialnym św. Urszuli w Kowalu urna z prochami aktora zostanie złożona w grobowcu rodziny Nowickich znajdującej się na przykościelnym cmentarzu. Przypomnijmy, że Nowicki jeszcze za życia postanowił zadbać o miejsce pochówku dla siebie i bliskich.

- Wybudowałem grób dla całej rodziny z napisem „Rodzina Nowickich”. Człowiek powinien wiedzieć, gdzie będzie miejsce jego wiecznego spoczynku (...) Powoli trzeba się zbierać z tego świata, mając jednak na uwadze to, co powinien w tej sytuacji zrobić każdy mężczyzna – posprzątać po sobie. Trzeba coś zrobić z książkami, pomyśleć, komu, który obraz dać, żeby trafił we właściwe ręce. Przecież nie wezmę tego do grobu - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem".

Jan Nowicki był nie tylko wybitnym aktorem, ale także reżyserem, poetą, pisarzem i pedagogiem. Widzowie pokochali go za role w takich hitach jak "Wielki Szu", "Jeszcze nie wieczór" czy "Sztos". Ostatni raz na ekranie mogliśmy podziwiać go w 2021 roku w krótkometrażowym filmie "Taksiarz".