Obserwuj w Google News

Omenaa Mensah przerywa milczenie. Tak tłumaczy złożenie pozwu

2 min. czytania
29.06.2023 12:12
Zareaguj Reakcja

Omenaa Mensah pozwała autora książki „Dziewczyny z Dubaju 2”. Gwiazda zabrała głos i zdradziła, dlaczego zdecydowała się podjąć kroki prawne. Prezenterka zamierza bronić swojego dobrego imienia.

omenaa-mensah-przerywa-milczenie-tak-tłumaczy-złożenie-pozwu
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Omenaa Mensah zaskoczyła fanów złożeniem pozwu wymierzonego w Piotra Krysiaka. Prezenterka oskarżyła autora książki „ Dziewczyny z Dubaju 2” o szerzenie nieprawdziwych informacji. „Kilka dni po tym, jak książka trafiła do księgarń, do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek Ammy M. o zablokowanie jej sprzedaży. Kim jest Amma M.? Okazuje się, że to znana celebrytka, którą reprezentuje mecenas Maciej Ślusarek. W sądzie dowodził, że internauci rozpoznali w książce jego klientkę” - napisał na Facebooku Krysiak.

Szybko wyszło na jaw, że Amma to pierwsze imię znanej ze stacji TVN Omeny Mensah. Gwiazda zamierza walczyć ze sprzedażą kontynuacji „Dziewczyn z Dubaju”. Od autora książki ma domagać się przeprosin i przekazania miliona złotych na cele charytatywne. Po tym, jak afera wyszła na światło dzienne, prezenterka postanowiła przerwać milczenie i wyjawić powody swej decyzji.

Omenaa Mensah zabrała głos po złożeniu pozwu. Dlaczego walczy z autorem „Dziewczyn z Dubaju”?

Gwiazda udzieliła komentarza na łamach portalu wirtualnemedia.pl i wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się pozwać Piotra Krysiaka. Omenaa Mensah podkreśliła, że nie pozwoli sobie na szarganie jej wizerunku i nazwiska. Uważa, że publikacja „Dziewczyn z Dubaju 2” może umniejszyć jej działalności dobroczynnej.

- Będę podejmowała działania prawne wobec wszystkich, którzy chcą umniejszyć moją działalność charytatywną, publikując kompletnie nieprawdziwe informacje godzące w moje i moich bliskich dobre imię - powiedziała. Prezenterka nie chce, by jej „dziewięcioletnia praca i zaangażowanie na rzecz potrzebujących były szkalowane” przez Krysiaka.

Redakcja poleca

- Nie godzę się również na to, żeby pan Krysiak promował moim nazwiskiem i moim wizerunkiem kłamstwa zawarte w jego książce. Dbam o to, żeby mój wizerunek służył dobrym sprawom, a nie tego typu szkodliwej działalności - zaznaczyła Mensah.

Na łamach portalu ukazało się także oświadczenie pełnomocnika gwiazdy, Macieja Ślusarka. - Postępowanie karne toczy się przed Sądem Rejonowym w Warszawie. Ponadto toczą się postępowania cywilne wobec autora i wszystkich, którzy rozpowszechniają książkę. (…) Pani Omenaa Mensah nie raz wygrywała sprawy dotyczące mowy nienawiści. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia sądowe - podsumował.

wszystkie-afery-antka-królikowskiego
7 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News