Obserwuj w Google News

Omenaa Mensah pozywa autora „Dziewczyn z Dubaju 2”. W tle astronomiczna kwota

2 min. czytania
28.06.2023 12:55
Zareaguj Reakcja

Omenaa Mensah zamierza sądzić się z Piotrem Krysiakiem, autorem książki „Dziewczyny z Dubaju 2”. Prezenterka pogody TVN i filantropka oskarżyła go o naruszenie jej dóbr osobistych. Do sądu ma także trafić pozew za szerzenie nieprawdziwych informacji na temat Mensah – informują Wirtualne Media.

Omenaa Mensah pozywa autora „Dziewczyn z Dubaju 2”. W tle astronomiczna kwota
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Piotr Krysiak jest autorem książki „Dziewczyny z Dubaju 2”, która opowiada historie polskich prostytutek, które świadczyły usługi na rzecz wpływowych i majętnych osobistości. Jedną z bohaterek była kobieta zidentyfikowana jako Amma M. Z informacji opublikowanych w sieci przez Krysiaka wynika, że chciała ona zablokować sprzedaż książki. „Kilka dni po tym, jak książka trafiła do księgarń, do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek Ammy M. o zablokowanie jej sprzedaży. Kim jest Amma M.? Okazuje się, że to znana celebrytka, którą reprezentuje mecenas Maciej Ślusarek. W sądzie dowodził, że internauci rozpoznali w książce jego klientkę. Na dowód tego wydrukował komentarze, które miały pojawić się w sieci” – napisał na Facebooku Piotr Krysiak. Sąd oddalił wniosek o zabezpieczenie.

Omenaa Mensah pozwała Piotra Krysiaka

Wirtualne Media skontaktowały się z mecenasem, reprezentującym wspomnianą celebrytkę. W rozmowie z redakcją Maciej Ślusarek przyznał, że jego klientką jest znana z TVN Omenaa Mensah. – Potwierdzam, że wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń został oddalony. Obecnie zaś postępowanie zostało umorzone. Zwracam jednak uwagę, że we wspomnianym postanowieniu Sąd Okręgowy w Warszawie wprost stwierdził, że "niezależnie od powyższego należy wskazać, że uprawniona uprawdopodobniła twierdzenia wskazujące na naruszenie jej dóbr osobistych w postaci czci i godności przez obowiązanych". Wskazane postanowienie potwierdziło zatem, że książka, o którą Pani pyta, narusza dobra osobiste pani Omeny Mensah i w tej sprawie toczyć się będzie postępowanie sądowe – powiedział Wirtualnym Mediom mecenas.

Pełnomocnicy Mensah kontaktowali się także z dystrybutorami książki oraz właścicielami księgarń, twierdząc, że zamierzają walczyć ze sprzedażą „Dziewczyn z Dubaju 2”. Omenaa Mensah zamierza pozwać Krysiaka m.in. za naruszenie jej dóbr osobistych. Ma domagać się od Krysiaka przeprosin i przekazania miliona złotych na cele charytatywne – informują Wirtualne Media.

Czekamy do zakończenia postępowania o zabezpieczenie i wówczas złożymy pozew – powiedział cytowany przez portal adwokat.

Redakcja poleca

Kim jest Omenaa Mensah?

Omena Mensah jest filantropką i jedną z twarzy TVN. W roku 2003 była gospodynią erotycznego show „Red Light” w TVN7. W tym samym roku została prezenterką pogody w TVN. Mogliśmy zobaczyć ją w takich programach jak „Taniec z gwiazdami”, „Mali Giganci” i „Luksusowe domy z Omeną”.

Znana jest także ze swojej działalności charytatywnej. Założyła Omenaa Foundation – organizację, która niesie pomoc dzieciom w Afryce – zorganizowała „Konwoje Polskich Serc”, jest prezeską Rafał Brzoska Foundation, stworzyła RiO Edu Centrum i RiO Vibe Centrum. Za swoje zasługi w 2020 roku została nagrodzona Honorową Nagrodą Gwiazdy Dobroczynności, a rok później odebrała Super Gwiazdę „Plejady”. W 2022 roku wraz z Rafałem Brzoską odebrała nagrodę Brązowy BohaterON.

wszystkie-afery-antka-królikowskiego
7 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/Facebook: Piotr Krysiak