Obserwuj w Google News

„Nasz nowy dom“ walczy z inflacją. Prowadząca Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną

2 min. czytania
13.02.2023 15:50
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Dowbor podzieliła się informacją, która ucieszy wszystkich fanów programu „Nasz nowy dom”. Wiemy, co dokładnie powiedziało szefostwo Polsatu.

Katarzyna Dowbor
fot. Pawel Wodzynski/East News

Nasz nowy dom” to program telewizyjny, opowiadający o remontach, prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Produkcja emitowana jest od 2013 roku i w tym czasie Dowbor wraz z ekipą remontową pomogła setkom Polaków. W ostatnim czasie jednak czarne chmury zaczęły gromadzić się nad „programem z misją”. Ta sytuacja wynikała z trudności na rynku budowalnym i ogólnego poziomu inflacji. „Niestety, jest drogo” – padło niedawno z ust Katarzyny Dowbor.

Redakcja poleca

„Nasz nowy dom” kontra inflacja 

W niedawnej rozmowie z dziennikarzami serwisu Plotek.pl, Katarzyna Dowbor powiedziała, że martwi się o przyszłość programu.

– Niestety, jest drogo, co nas bardzo martwi. Przez to możemy mniej rzeczy zrobić. Mamy wcześniej ustalone kwoty, które są przeznaczone na transze. Musimy się tego trzymać. Mamy jednak bardzo kreatywnych architektów, którzy sobie świetnie z tym radzą. Trzeba zamieniać projekty, bo wielu rzeczy w sklepach nie ma i trzeba na nie czekać.

Sytuacja była o tyle poważna, że zagrażała sensowi i opłacalności programu.

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

„Polsat stanął na wysokości zadania”

Na szczęście, jak informuje oficjalna strona telewizji Polsat, szefostwo stacji postanowiło wspomóc swój sztandarowy projekt. Katarzyna Dowbor w rozmowie z dziennikarzami stacji poinformowała, że szefostwo zdecydowało się zwiększyć budżet na remonty, a tym samym ocalić całą ideę programu.

– Trochę nas dobiły ceny materiałów budowlanych, ale Polsat stanął na wysokości zadania i dołożył nam środków – zdradziła prowadząca.

Jak jednak zauważa – nie oznacza to, że od teraz domy remontowane będą „z większym rozmachem”.

- Staramy się tak gospodarować tym, co mamy, żeby na wszystko starczyło – zdradziła Dowbor.

Kilka tygodni temu Wiesław Nowobilski, kierownik budowy domów i mieszkań, które remontowane są w ramach programu, zdradził, że od zawsze bardzo gospodarnie rządzą się pieniędzmi.

– Używamy tych materiałów, których naprawdę potrzebujemy. Nie ma ograniczeń, nikt nas nie ogranicza. Marmury to już przesada, ale stosujemy takie podstawowe rzeczy, które są w normalnych domach - wyjaśnił.

„Nasz nowy dom” – kiedy oglądać program?

Nowa edycja programu zadebiutuje na antenie telewizji Polsat już w czwartek 2 marca o godzinie 20.00. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień. Dotychczasowe możemy oglądać na platformie streamingowej Polsat Box Go. Stacja emituje także powtórki w różnych dniach. Aby poznać dokładną datę emisji powtórek programów, warto sprawdzić swój ulubiony program telewizyjny.

Czytaj także:  Magda Mołek o kulisach odejścia z TVN. "Dobra decyzja” W tle choroba

RadioZET.pl/SE.pl/Polsat.pl

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl